İsveç'te Kur'an-ı Kerim'in yakılması Konya'da protesto edildi

İsveç'te Kur'an-ı Kerim'in yakılmasına Konya Anadolu Gençlik Derneği tepki gösterdi.

Akşam namazı sonrası Şerafettin Cami önünde toplanan Anadolu Gençlik Derneği üyeleri İslam'ın tüm insanlığın saadet ve selameti için insanlara hitap ettiği vurgusunu yaptı. 

Anadolu Gençlik Derneği Konya Şube Başkanı Ceylani Kılıç, İslam karşıtı şer odaklarının insanlığın huzurunu ve bir arada yaşama kültürünü hedef aldığını dile getirdi. Kılıç, Kur'an, uğruna en değerli şeylerin feda edileceği, hatta yolunda ölünebileceği ilahi mesajlar manzumesi olduğu vurgusunu yaptıktan sonra cümlelerine şu şekilde devam etti: "Kur'an, insanlara iletilen canlı bir hitaptır. Kur'an, düşünenlere, aklını kullanabilenlere ithaf edilmiş bir kitaptır. Kur'an, uyuşuk bedenleri hareketlendiren, insanlığa yepyeni ufuk kazandıran ilahi bir nimettir.”

Türkiye'nin Stockholm Büyükelçiliği önünde gerçekleştirilen hadsizliği ve buna izin verenleri kınadıklarını dile getiren Kılıç, şunları söyledi:

"Batı dünyası İslamofobi gibi karanlık projelerle, cahiliye zihniyetiyle, umarsız tutumlarıyla İslam'ı ve insanlığın huzurunu hedef almaktadır. Bilinmelidir ki tek din İslam'dır ve uygulanması gereken tek sistem İslam'ın ölçüleridir. Buradan haykırıyoruz, 'Allah'ın nurunu söndüremezler.' Bizler Müslümanlar olarak mazluma, mağdura, yoksula, zorda ve darda olana, İslam'ın adaleti ve hoşgörüsü doğrultusunda kucak açtığımız gibi, insanların huzuru için bir nizam ortaya koyan İslam'a uzanan elleri kırmasını da biliriz. Küffara karşı izzet ve vakur duruş Müslümanların vasfıdır. Anadolu Gençlik Derneği-Milli Gençlik Vakfı olarak, tüm Müslüman kardeşlerimizi, Müslüman liderleri, sivil toplum kuruluşlarını bu izzetli ve vakur duruşa davet ediyoruz."
 

Bakmadan Geçme