Karatay Belediyesi dostlarını yine unutmadı

Karatay Belediyesi, Konya'da etkili olmaya başlayan yoğun kar yağışı ve soğuklar nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarını unutmadı. Karatay Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçenin birçok noktasındaki besleme istasyonları ve açık alanlara kuş ile köpekler için yiyecek bırakıyor.

Karatay Belediyesi, şehir genelinde başlayan yoğun kar yağışı ve aşırı soğuklar nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarını yine unutmadı.

Karatay Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, kar yağışının başlamasıyla birlikte rutin olarak yürüttüğü çalışmalarını yoğunlaştırarak ilçenin çeşitli noktalarına yerleştirilen köpek ve kedi besleme istasyonları, kuş evleri ve açık alanlara yem bırakıyor.

Konuyla ilgili Karatay Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, soğuk havalarda sokak hayvanlarının yaşamlarını kolaylaştırmak için gayret edildiği ifade edildi. Açıklamada; “Konya genelinde başlayan yoğun kar yağışı ve ardından oluşan soğuk hava en çok da hayvanları etkiliyor. Karatay Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü olarak özellikle bu günlerde yiyecek bulmakta zorlanan dostlarımızın yiyecek ve içeceğini sağlıyoruz” denildi.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca da soğuk havalarda sokak hayvanlarının yaşamlarının daha da zorlaştığını belirterek; “Sokak hayvanlarımız için rutin olarak yürüttüğümüz çalışmalarımız var. Kış aylarında bu konuya daha fazla hassasiyet gösteriyoruz. Şehrimizde başlayan yoğun kar yağışıyla birlikte ekiplerimiz çalışmalarını sıklaştırdı Bu çalışmalar dostlarımız için ayrı bir anlam taşıyor. Onlar bizlere Allah’ın emaneti. Bu bilinç ve sorumlulukla her canlının yaşam hakkına saygı duyarak onların yanında yer almaya, yaşamlarını sürdürmelerine katkı sunmaya devam edeceğiz” dedi.
 

Karatay Belediyesi dostlarını yine unutmadı
Karatay Belediyesi dostlarını yine unutmadı
Karatay Belediyesi dostlarını yine unutmadı
Karatay Belediyesi dostlarını yine unutmadı
Kaynak: Haber Merkezi

Bakmadan Geçme