Seydişehir'de metruk binalar yıkılıyor

Seydişehir Belediyesi, merkez ve kırsal mahallelerde bulunan emniyet ve sağlık açısından risk oluşturan metruk binaların yıkımına devam ediyor.

Seydişehir'de metruk binalar yıkılıyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İlçe sınırları içinde bulunan ve özellikle vatandaşların can güvenliği açısından tehlike arz eden, terkedilmiş metruk binaların yıkım çalışmalarını Belediye Başkanı Mehmet Tutal, yerinde inceledi.

Seydişehir Belediyesi ekipleri tarafından, merkez ve kırsal mahallelerde bulunan metruk binalar mahalle sakinlerinin talepleri üzerine yıkıldı.

Yıkılmaya yüz tutmuş terk edilmiş, yangın ve göçme tehlikesi arz eden binaların yıkımlarına vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda devam ettiklerini belirten Başkan Tutal; “Belediye sınırlarımız içerisinde bulunan, mahalle sakinlerimizin emniyeti ve sağlığı açısında risk oluşturan binaların yıkımı ekiplerimiz tarafından gerçekleştiriliyor. 
 
Mahallelerimizde çevre ve görüntü kirliliği yaratan, sosyal tehlike arz eden bu yapılar
hem mahallelilerimiz hem de ilçe sakinlerimiz açısından önemli bir sorun haline geliyor. Bu ve benzeri tehlike arz eden terk edilmiş ve metruk binaları, vatandaşlarımız veya mesken sahiplerimiz belediyemize müracaat etmelerini halinde biz kendilerine yardımcı oluyoruz. Ekiplerimiz binaların bulunduğu bölgeye giderek değerlendirme ve incelemelerinin ardından gerekli çalışmaları yapıyor” ifadelerini kullandı.
 

Seydişehir'de metruk binalar yıkılıyor
Seydişehir'de metruk binalar yıkılıyor
Seydişehir'de metruk binalar yıkılıyor

Bakmadan Geçme