Karatay Belediyesi, Karatay Kapalı Spor Salonu'nu tamamladı

Karatay Belediyesi'nin ilçeye kazandırdığı bir tesisin daha, çalışmalarında sona gelindi. Karatay Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan Karatay Spor Salonu, spor alanında tesisleşmeye katkı sağlayacak.

Karatay Belediyesi, gençlerin daha iyi koşullarda spor yapabilmesini sağlamak amacıyla yatırımlarına ivme kazandırdı. 

Geçtiğimiz sene Ağustos ayında çalışmaları başlatılan Karatay Kapalı Spor Salonu’nun yapımı tamamlandı. Yapım aşaması bitirilen tesis, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teslim edildi. Toplam 8 bin 680 metrekare arsa içerisinde 1161 metrekarelik inşaat alanına sahip spor salonunda 15’e 28 ebatlarına sahip oyun sahası, fuaye alanı, seyirci tribünü, soyunma odaları ve idari bölümler bulunuyor. 

GENÇLERİMİZİN EN İYİ ŞEKİLDE YETİŞMESİNE KATKI SUNUYORUZ
Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca da, başkan yardımcıları ve birim müdürleriyle birlikte, Karatay Spor Salonu’nda incelemelerde bulunarak bilgi aldı.

Karatay ilçesinin spor merkezi haline getirilmesi açısından önemli bir mesafe kat ettiklerini ifade eden Hasan Kılca şu şekilde konuştu: “İlçemizin sportif alandaki ciddi alt yapısını ve potansiyelini ön plana çıkarmanın, alt yapıya sağlam ve kalıcı destekler vermenin sözünü vermiştik. Şimdi bu sözlerimizi bir bir yerine getiriyoruz. Çocuklarımız ve gençlerimiz bizim göz bebeğimiz onlar için ne kadar çalışsak hizmet etsek azdır. Çünkü ileride bayrağı taşıyacak onlar. Karatay Lisesi olarak bildiğimiz 15 Temmuz Lisemizin hemen bitişiğinde yer alan Karatay Kapalı Spor Salonu’nu tamamladık ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze teslim ettik. 

“BURADA GELECEĞİN SPORCULARI YETİŞECEK”
Burada geleceğin sporcuları yetişecek. Bizler gençlerimize sonuna kadar inanıyor ve güveniyoruz, yatırımlarımızın hepsi daha donanımlı, kendini geliştiren, akıllı ve bilinçli bir nesil yetiştirmek içindir.  İlçemizin dört bir tarafında hayata geçecek olan bu yatırımlar sayesinde inşallah ilçemizden şampiyon sporcularımızı çıkartacağız.” 

Karatay Belediyesi, Karatay Kapalı Spor Salonu'nu tamamladı

Bakmadan Geçme