Karatay Belediyesi tüm imkânlarıyla deprem bölgesinde

Karatay Belediyesi, iki büyük depremin ardından bölgede yaraların bir an önce sarılması için bütün olanaklarını seferber etti. Vakit geçirmeden hazırlıklarını tamamlayan Karatay Belediyesi, farklı birimlerden 152 belediye personeli, 35 araç ve ekipmanla Hatay'da yürütülen çalışmalara destek oluyor. Öte yandan Karatay'da bulunan Konya Spor ve Kongre Merkezi'ndeki Yardım Toplama Merkezi'nde toplanan 56 tırlık yardım malzemesi bölgeye ulaştırılırken Karatay Halk Ekmek Fabrikası da şu ana kadar 650 bin adet ekmeği bölgeye gönderdi.

Karatay Belediyesi, deprem felaketiyle sarsılan bölgeye yardımlarını ulaştırmak için adeta alarma geçti. 

Konya Valiliği, Konya Büyükşehir Belediyesi ve AFAD koordinasyonunda hareket eden belediye ekipleri, Hatay başta olmak üzere deprem bölgesine yardım ulaştırmak için adeta seferber oldu.

BELEDİYE PERSONELİ YARALILARIN ENKAZDAN ÇIKARILMASINA YARDIM EDİYOR 

Konya genelinde başlayan yardım kampanyası kapsamında şu ana kadar 56 tırlık yardım malzemesinin toplanması ve Hatay’a gönderilmesine katkı sunan Karatay Belediyesi ekipleri, depremden en fazla etkilenen Hatay’da AFAD koordinasyonundaki sivil toplum kuruluşu görevlileri ile gönüllü arama kurtarma ekiplerinin çalışmalarına katılıyor. 

Hatay merkezin yanı sıra birçok ilçede yıkılan binaların enkazında çalışan ekiplere destek olan Karatay Belediyesi personeli, enkaz kaldırma çalışmalarının yanı sıra enkaz altında kalan depremzedelerin çıkarılması ve yaralıların ambulanslara taşınmasına katkı sunuyorlar. 

KARATAY, 35 ARAÇ VE 152 PERSONELİYLE YARALARIN SARILMASINA KATKI SUNUYOR

Farklı birimlerden 152 belediye personeli, 35 araç ve ekipmanını da deprem bölgesine gönderen Karatay Belediyesi; arama ve kurtarma çalışmalarına katkının yanı sıra, Hatay’da arama kurtarma çalışması yapan görevliler ile depremzedelerin yemek ve barınma gibi ihtiyaçlarının karşılanması için büyük bir fedakarlıkla çalışıyor. 
 

Bakmadan Geçme