Karatay Hoş Kubbe'nin yapımı sürüyor

Karatay Belediyesi'nin son 4.5 yılda temeli atılan 148'inci yatırım olan Karatay HOŞ KUBBE'nin yapımı devam ediyor. Kubbealtı Kütüphanesi, Okuma Salonu, Çocuk Kütüphaneleri, Çocuk Kafe, çocuk özel oyun alanlarının yanı sıra Kafe Karatay'ın yer alacağı HOŞ KUBBE, Karatay Belediyesi tarafından çocuklar ve gençler için özel olarak tasarlandı.

Karatay Belediyesi tarafından çocuklar ve gençler için özel olarak tasarlanan Karatay HOŞ KUBBE’nin yapımı aralıksız bir şekilde devam ediyor. 
Çimenlik Mahallesi Alâaddin Kap Caddesi üzerinde yapılan Karatay HOŞ KUBBE’de gençlerin hem ders çalışabilecekleri hem de kaynak kitaplara kolaylıkla erişebilecekleri Kubbealtı Kütüphanesi bulunacak. Burada ayrıca gençler için birçok sosyal ve kültürel etkinlikler de yapılabilecek.
Karatay Belediyesi’nin son 4,5 yılda temeli atılan 148’nci yatırım da olan proje; bodrum ve asma kat dahil toplam 3 kattan oluşacak. Bin 426 metrekarelik proje ayrıca, 14 araçlık bir otoparka da sahip olacak HOŞ KUBBE’de iki kütüphane, bir de okuma salonu planlandı. Yine HOŞ KUBBE’de 0-3, 3-6 ve 6-12 yaş çocuk kütüphaneleri, özel oyun alanları ve Çocuk Kafe de bulunacak. Kısa sürede Konya’nın yeni markalarından birisi haline gelen Kafe Karatay’ın şubelerinden birisi de yine HOŞ KUBBE içerisinde hizmet verecek.

Karatay Hoş Kubbe'nin yapımı sürüyor

BENZERSİZ BİR EĞİTİME EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

Hoş Kubbe'nin benzersiz bir öğretime ev sahibliğini yapacağını ifade eden Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, "Karatay Belediyesi gençlerimizi ve geleceğimizi çok önemsiyoruz. Bu bağlamda da bugünden yarınlarımıza güzel hizmetler miras bırakmanın çabasındayız. HOŞ KUBBE de gelecek nesillerimize armağan ettiğimiz önemli bir projemiz. Tamamlanıp hizmet vermeye başladığında HOŞ KUBBE’nin, çocuklarımızın erken yaşlarda kitaplarla tanışmasına, okuma alışkanlığı kazanmasına ve bilgi ile becerilerini destekleyip, hayal güçlerini besleyeceğine inanıyoruz. Yine bu özel mekân, evlatlarımızın mental sağlığına katkı sunmasının yanında, eğlenceli aktivitelerle farklı ve benzersiz bir öğrenme ortamı da sunacak. Gençlerimiz de bu nezih ortamda derslerine konsantre olurken; ihtiyacı olan her türlü bilgiye kolayca ulaşabilecek ve araştırma yapabilecek kaynaklara da sahip olacaklar. Sınavlara hazırlanan yavrularımızın da HOŞ KUBBE’deki Kubbealtı Kütüphanesi’nden en güzel şekilde yararlanacağına inanıyorum. Bizler belediye olarak durmadan, yorulmadan üretmeye ve Karatay’ı geleceğe taşımaya devam edeceğiz” dedi. 
 

Bakmadan Geçme