KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar heyeti kabul etti!

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Aslan Abid Uğuz ve heyeti onayladı.

Cumhurbaşkanı Tatar, Başkan Uğuz ve aralarında Türk Karate Milli Takımı sporcularının da bulunduğu heyet ile KKTC Cumhurbaşkanlığında bir araya geldi.

Ersin Tatar,konuşmasında, Türk Karate Milli Takımı'nın KKTC'de kamp yapmasından duydukları memnuniyeti belirterek, ülkesine spor dahil birçok alanda uygulanan ambargoların bir an önce kaldırılması gerektiğini vurguladı.

Tatar, Türk Karate Milli Takımı'na Hırvatistan'da düzenlenecek Büyükler Avrupa Karate Şampiyonası'nda başarılar dileyerek, ziyaretlerinden dolayı Federasyon Başkanı Uğuz ve beraberindeki heyete teşekkür etti.

Uğuz'da konuşmasında KKTC'ye üst düzey sporcular ile kampa geldiklerini dile getirerek, şampiyonadan başarı ile ayrılacaklarına inancının tam olduğunu söyledi.

Zorlu Töre'ye ziyaret 

Türkiye Karate Federasyonu heyeti, KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre'ye ziyarette bulundu.

Töre de Türk Karate Milli Takımı'nın sadece Türkiye'nin değil tüm Türk dünyasının temsilcisi olduğunu dile getirdi.

Milli takımın KKTC'de kamp yapmasının ülkeyi daha görünür hale getirdiğini vurgulayan Töre, heyet üyelerine ve milli sporculara "Meclis Anı Madalyası" takdim etti.

AA

Bakmadan Geçme