Konya Büyükşehir Belediyesi'nden yarışma! Toplam ödül 60 bin TL

Konya Büyükşehir Belediyesi Hz. Mevlana'nın anısına 750. yıl temalı bir Reels yarışması düzenleniyor.  Hayatı olduğu kadar ölümü de güzelleştiren ve Rabbine kavuştuğu düğün günü olarak adlandırdığı Şeb-i Arus'un 750. Yılı'ndaki anlamlı yarışma dün başladı. 

11 Eylül – 8 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek.
Hz. Mevlana ve 750. yıl temalı Reels yarışmasında ödülleri
Birinciye 15 bin TL, ikinciye 10 bin TL, üçüncüye 5 bin TL ve jüri özel ödülü olarak da 10 kişiye toplam 30 bin TL ödül verilecek.
Yarışma Kuralları
Başvurular https://reels.konya.bel.tr internet sitesinden gerçekleştirilecek. Reelslerin bütün kullanım hakları Konya Büyükşehir Belediyesine ait olacaktır.Yarışmaya katılacak eserlerin konusu , ‘Hz.Mevlana’ ve ‘750.yıl’ olmalıdır.Yarışmaya katılım ücretsizdir. Yarışmaya video alanında çalışmalar katılabilir. Amatör nitelikli başvurular da değerlendirmeye alınacaktır ve katılım için reels çalışmasının profesyonel nitelikte olması aranmamaktadır.
Yarışmaya katılım tarihi 11 Eylül Pazartesi olup bitiş tarihi 8 Ekim Pazar olarak belirlenmiştir. Videoda kullanılacak görüntüler, ilan tarihinden bitiş tarihine kadar olan süre zarfında çekilmiş görüntülerden oluşmak zorundadır. Bu zaman dilimi dışında çekilmiş olan ve stok olarak kullanılan görüntüler kabul edilmeyecektir.
Bir katılımcı yarışmaya en fazla üç (3) çalışmayla katılabilir ancak birden fazla ödül alamaz.
Son başvuru tarihinden sonra gönderilen eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.
Eser sahibi telif hakları konusunda her türlü hukuki ve cezai sorumluluğun kendisine ait olduğunu kabul eder. Yarışmaya gönderilecek içeriklerde özgün olmayan metin, görüntü, müzik, vb. kullanımlarından doğacak her türlü telif hakları ile ilgili konular eser sahibinin sorumluluğundadır.
Yarışmacılar sistem üzerinden video yükledikten sonra @konyabuyuksehir , @gokonya instagram hesaplarını ve @konyabuyuksehirbel youtube hesabını takip etmeleri zorunludur. İnternet sitesi üzerinden yapılacak başvurularda hesapları takip ettiklerine dair ekran görüntü görselini oluşturulan özel bölüme yüklemeleri istenecektir. Bu koşulları sağlamayan videolar değerlendirmeye alınmayacaktır.
Eserde yer alan oyunculardan ve oyuncular haricinde eserde kimliklerini ortaya çıkaran veya ortaya çıkarabilecek görüntüleri, sesleri vb. her türlü bilgileri yer alan kişilerden 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Kanun ve ilgili diğer düzenlemeler gereğince açık rızalarının alınmasına ilişkin her türlü yükümlülük başvuru sahibine aittir.
Yarışma; Seçici Kurul Üyeleri ile bu kişilere birinci derecede kadar yakınlığı olanlar ve Konya Büyükşehir Belediyesi çalışanları katılamazlar.

Şiddet, argo, hakaret içeren ses, dini ve kültürel açıdan uygunsuz kabul edilen ve müstehcenlik gibi içeriklerin kullanıldığı, sahte ve saldırganlık içeren videolar değerlendirmeye alınmayacak ve haklarında yasal işlem başlatılacaktır.

Video içeriği kısa film mantığında olmak zorunda değildir. Sempatik, duygusal ve hatta reels trend müzikleri, akımlar kullanılarak da yapılabilir. Bu konuda bir sınırlama yoktur.
Yukarıdaki şartlara uymayan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. 

Teknik Şartlar
Jenerik dâhil olmak üzere süre 1(bir) dakika olmalıdır.
Videolar dikey formatta 1080x1920px olmalıdır.
Video çekimleri için ekipman sınırlaması yoktur.
Eserler internet sitemizde belirtilen formatta teslim edilecektir.
Yukarıdaki şartlara uymayan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır

Finale Kalan Eserler
Ödül almaya hak kazanan eserler Konya Büyükşehir Belediyesi https://reels.konya.bel.tr internet sitesinden ve sosyal medya hesaplarından açıklanacaktır.
İmza sahipleri söz konusu belgelerdeki bilgilerin doğruluğunu taahhüt eder. Belirtilen bilgiler nedeniyle doğacak hukuki sorumluluk, imza sahiplerine aittir. Bilgilerde yanlış ve/veya eksik bilgi tespit edildiği takdirde, kişi ödül almış dahi olsa, ödül iptal edilerek geri tahsil edilir.
Finale kalan eserlerin yönetmeni ve/veya yapımcısı, filmin ticari amaç gözetmeksizin , eser sahiplerinin adı belirtilerek Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından internet, sosyal medya, yurtiçi/yurtdışı etkinlikler ve bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla her türlü mecrada sınırsız süre ile gösterilmesine müsaade eder.Yarışmaya katılan tüm adaylardan film ile beraber filmde kullanılan görüntülerin ham halleri de istenildiği takdirde vermekle yükümlüdür

Başvuruda bulunan eser sahipleri film üzerindeki çoğaltma, yayma, temsil ile işaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkını; eserin ödül alması, ticari amaç gözetilmemesi ve eser sahiplerinin adının belirtilmesi kaydıyla basit lisans vasıtasıyla Konya Büyükşehir Belediyesinin kullandıracağını kabul ve taahhüt eder.

Ödül almaya hak kazanan eser sahiplerinin basit lisans verilmesine ilişkin gerekli işlemleri gerçekleştirmekten kaçınması halinde, eser sahipleri hak ettikleri ödüllerden feragat ettiklerini kabul eder. Böyle bir durumda, söz konusu ödül iptal edilir, başkasına verilmez.

Bakmadan Geçme