• Haberler
  • Spor
  • Konya Büyükşehir Belediyespor Basketbol Takımı Başkan Altay'ı ziyaret etti

Konya Büyükşehir Belediyespor Basketbol Takımı Başkan Altay'ı ziyaret etti

Konya'da Türkiye Basketbol Ligi'ne yükselen basketbol takımı oyuncuları ve teknik ekibi, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay'ı ziyaret etti.

Uğur İbrahim Altay Konya Büyükşehir Belediyespor’un elde ettiği önemli başarı dolayısıyla gurur duyduğunu ifade etti.

Başkan Altay, Basketbol takımının Konya’yı artık yeni bir ligde temsil edeceklerini vurgulayarak, Başarılarının devamını dilediğini aktardı.

Takımın bir kısmının altyapıdan yetişen oyunculardan oluştuğunu söyleyen Altay, "Bu ligde de bu başarınızı sürdüreceğinize inanıyorum. Umuyorum ki Konya Büyükşehir Belediyespor bu manada öncü olur. Altyapıdan yetişerek de ligde kalıcı olunabileceğini gösterir” dedi.

 

"Yanınızda olmaya devam edeceğiz"

Başkan Altay, Konya’da basketbol altyapısının geçmişten itibaren hep olduğuna işaret ederek, “Konya’da bir basketbol kültürü var. İnşallah bu artarak devam eder. Yeni nesil genç arkadaşlarımız için iyi örnek olursunuz. Büyükşehir Belediyesi olarak bugüne kadar hep altyapıdan itibaren sporun gelişmesi için çok büyük emek ve gayret gösterdik. Basketbol takımımız başta olmak üzere diğer branşlarda da altyapının güçlendirilmesi, sporun sevdirilmesi ve sportif başarının ortaya çıkması için bundan sonra da yanınızda olmaya devam edeceğiz. Hocalarımıza, sporcu arkadaşlarımıza ve yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Şehrimiz için hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

 

Uğur İbrahim Altay’a teşekkür ettiler

Konya Büyükşehir Belediyespor Basketbol Takımı oyuncuları ve teknik ekibi de kendilerine her zaman destek olan Başkan Altay’a teşekkür ederek, Konya’yı en iyi şekilde temsil etmek için çalışmaya devam edeceklerini belirtti.

Bakmadan Geçme