Konya'da araç denetimlerine Trafik Başkanı Muhittin Ayhan'da katıldı

Konya'da yük taşıyan araçlara yönelik yapılan denetimlere Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Başkanı Muhittin Ayhan'da katıldı. Ayhan, 'Denetimlerin devam edeceğini söyledi'

Konya'da araç denetimlerine Trafik Başkanı Muhittin Ayhan'da katıldı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Başkanı Muhittin Ayhan, Konya'da yük taşıyan araçlara yönelik gerçekleştirilen denetimde yer aldı. Özellikle büyük araçların denetlenmesine özel bir önem verdiklerini vurgulayan Trafik Başkanı Ayhan, "Can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla tüm denetimlerde maksimum özeni gösteriyoruz" şeklinde konuştu.

Başkan Ayhan, Konya-Adana Karayolu'ndaki trafik kontrol noktasını İl Emniyet Müdürü Mahmut Karabulut ile birlikte ziyaret etti. Büyük araçlara yönelik yapılan kontrolleri denetleyen Ayhan, görevli personelle görüşerek kural ihlali yapan sürücülere uyarılarda bulundu.

Konya'da araç denetimlerine Trafik Başkanı Muhittin Ayhan'da katıldı

HELİKOPTER VE DRONLA DENETİM

Ölümlü ve ağır yaralanmalı trafik kazalarının azaltılması amacıyla yüksek hacimli araçlara yönelik düzenli denetim gerçekleştirildiğini belirten Trafik Başkanı Muhittin Ayhan, “Tüm Türkiye’de yaptığımız yolcu ve yük taşıyan araç denetimleri için geldik bugün. Konya’ya denetim yapan ekiplerimizi yerinde gördük. İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü olarak yollarda insanlarımızın can ve mal güvenliğini korumak için tüm denetimlerle ilgili tüm önlemleri üst seviyede alıyoruz. Bu alanda özellikle araç durdurarak, seyir halinde ve helikopter ve dronlarla denetimler yapıyoruz. Özellikle yük ve yolcu taşıyan araçlarda denetim daha fazla önem arz ediyor. Yolcu taşıyan araçların çok sayıda vatandaşı aynı anda taşıması, yük taşıyan araçların ise kütlelerin büyük olması nedeniyle çarpışmalarda çok daha güç aktararak vatandaşların ölüm ve yaralanmasına sebep olması nedeniyle denetlenmesi özel olan araçlardır. Bu nedenle ayrı bir önem veriyoruz. Tüm Türkiye’de hem aynı anda hem de yerelde ayrı ayrı denetimler gerçekleştiriyoruz. Trafik kuralları bildiğiz gibi denenmiş ve sonuçları ortaya çıkmış kurallar. Lütfen sevdiklerinizin gözünü yollarda bırakmayın. Trafik kurallarına uyalım” dedi.

Konya'da araç denetimlerine Trafik Başkanı Muhittin Ayhan'da katıldı

DENETİMLER DEVAM EDECEK

Can ve mal kaybını önlemek için uygulamaların aralıksız devam edeceğini belirten İl Emniyet Müdürü Mahmut Karabulut, “İçişleri Bakanlığımız, Emniyet Genel Müdürlüğümüz taşralarda 81 illerde bu konuda alarma geçmiş durumda. Gereken tüm önlemleri alacağız. Can ve mal kaybını önlemek için ne gerekiyorsa onu yapacağız. Bizim halkımızdan özellikle trafikte seyir halinde olan tüm sürücülerimizden denenmiş trafik kurallarına mutlaka uymalarını rica ediyoruz. Bu anlamdaki trafik denetimlerimiz aralıksız devam edecek” şeklinde konuştu.

Konya'da araç denetimlerine Trafik Başkanı Muhittin Ayhan'da katıldı

Konya’dan Antalya’ya giden sürücü Mehmet Aydın, “Gerekli olduğunu düşünüyorum. En çok zorlandığımız nokta ise lambası yanmayan araçlar, sıkıntılı araçlar, alkollü sürücüler, bu denetimlerin gerekli olduğunu düşünüyorum. Bu uygulamalar bizim kötülüğümüz için değil, bizim iyiliğimiz için. Herkes kurallara uysun uymayanlarda cezasını çeksin” diye konuştu.

Konya'da araç denetimlerine Trafik Başkanı Muhittin Ayhan'da katıldı

Uygulama kontrol noktasında durdurulan diğer sürücüler ise kural ihlallerinin azalması için bu tür uygulamaların aralıksız yapılmasının gerektiğini ifade etti.

Bakmadan Geçme