Konya'da kaç öğrenci var? Konya'da bu yıl kaç öğrenci eğitim görecek? İşte o önemli detay

Milli Eğitim Bakanlığına (MEB) bağlı Konya'daki ilk ve ortaöğretim kurumlarında 2023-2024 eğitim-öğretim yılı başladı.

Konya'da kaç öğrenci var? Konya'da bu yıl kaç öğrenci eğitim görecek? İşte o önemli detay
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Konya'da Ali İhsan Dayıoğlugil İlkokulu'nda düzenlenen açılış törenine Vali Vahdettin Özkan, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, öğrenciler ve veliler katıldı.

Törende konuşan Vali Özkan, yeni eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını diledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit de Konya'da toplam 2170 okulda, 35 bin 570 öğretmen ve 543 bin 379 öğrencinin ders başı yaptığını söyledi. 

Törenin ardından, öğrenciler tarafından şiir okumaları ve folklor gösterileri yapıldı. Vali Özkan'ın yılın ilk ders zilini çalmasıyla öğrenciler sınıflarına geçti.

Programda konuşan Konya Valisi Vahdettin Özkan, yeni öğretim yılının tüm öğretmen ve öğrencilere hayırlı ve huzurlu olması temennisinde bulunarak sözlerini şöyle sürdürdü:

"Çocuklarımızın bu aşkı şevki daim olsun diyorum. Eğitim öğretim döneminin bereketli olmasını temenni ediyorum. Okullarımızın çevrelerindeki güvenlik tedbirlerinin alınması konusunda yüksek derecede bir hassasiyet var. Parlamentomuzun, kaynakları ağırlıklı olarak eğitim hizmetlerine seferber etmesi, ulusal düzeyde milli bir hedef olarak eğitim hizmetlerinin yaygınlaştırılması, etkinleştirilmesi, kurumsal kapasitenin geliştirilmesi yönünde çok önemli bir faaliyet icra etti. Parlamentomuza, milletvekillerimize teşekkür ederiz. Hükümetimiz ilgili bakanlıklar bu temel çerçeveyi projelendirip hizmet olarak gençlerimize sunma konusunda bir mecra oluşturdular. Fiziki altyapı okullaşma oranları son 15, 20 yıl içinde yaygın bir eğitimin alt yapısı oluştu."
 

Kaynak: Anadolu Ajansı

Bakmadan Geçme