Konya'da Kur'an-ı Müdafaa Yürüyüşüne yüzlerce kişi katıldı

İsveç'te, Kur'an-ı Kerim'in yakılmasına tepkiler çığ gibi büyümeye devam ediyor. İsveç'te yapılan provokasyona tepki göstermek için Konya Sivil Toplum Kuruluşları Platformunca düzenlenen 'Kur'an-ı Müdafaa Yürüyüşü'ne yüzlerce kişi katıldı.

Konya Sivil Toplum Kuruluşları Platformunca düzenlenen "Kur'an-ı Müdafaa Yürüyüşü”nde, Kılıçarslan Meydanı'nda toplanan kalabalık, Aleaddin Bulvarı'ndan Şerafettin Parkı'na kadar slogan atarak yürüdü.

Konya STK Platformu Başkanı Adem Ceylan, kutsal kitabımıza yapılan edepsizliklere karşı sesiz kalmayacaklarını ifade etti. 

“Özgürlük” adı altında her şeyi kendilerine mübah gören zihniyete karşı mücadele edeceklerini söyleyen Ceylan, şu açıklamalarda bulundu:

"Problem İsveç'in bu alçaklığa, düşünce özgürlüğü adı altında izin vermesidir. Batı, düşünce özgürlüğü derken de insan hakları derken de demokrasi derken de asla samimi değildir. Bu kelimeler son iki yüzyıldır insanlığın kanını emen, batının barbarlığını maskeleyen süslü kelimelerdir. 

Konya'da Kur'an-ı Müdafaa Yürüyüşüne yüzlerce kişi katıldı

“BU EYLEM ÖRGÜTLÜ BİR KÖTÜLÜKTÜR”

İsveç'te Kur'an'ın nüshalarını ateşe veren hadsizin yaptıkları sıradan bir çirkeflik değildir. Çünkü bu eylem örgütlü bir kötülüktür. İsveç'in önce izin verdiği, sonra eylemi gerçekleştirmesi için güvenliğini sağladığı ve sonrasında desteklediği alçakça bir eylemdir."

Konya'da Kur'an-ı Müdafaa Yürüyüşüne yüzlerce kişi katıldı

Anadolu Ajansı

Bakmadan Geçme