Konya'da oğluyla beraber sınava girdi! Burslu üniversite kazandı

Canbilen, aynı fakültede enerji yönetimi bölümünü kazanan oğlu Muhammet Çağrı ile okul arkadaşı olacak.

Konya'da oğluyla beraber sınava girdi! Burslu üniversite kazandı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

KONYA HABER: Konya'da yaşayan 41 yaşındaki Tuba Canbilen, oğluyla birlikte üniversite sınavına girmeye karar vererek kaygılarını aşmış durumda. Canbilen, yıllar öncesine ait bilgileriyle girdiği sınavdan elde ettiği puanın üniversiteye yerleşmesi için yeterli olduğunu öğrendiğinde, hem kendi iç motivasyonu hem de çevresinin teşvikiyle tercih yapmaya karar verdi.

Konya Ticaret Odası Karatay Üniversitesi İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Sosyoloji Bölümü'ne burslu olarak kabul edilen Canbilen, aynı üniversitede enerji yönetimi bölümünü kazanan 18 yaşındaki oğlu Muhammet Çağrı Bolu ile birlikte üniversite hayatının tadını çıkarıyor.

Bilinçaltı terapisti olarak çalışan Canbilen, oğluna, sınavların yaşamın bir parçası olduğunu ve hayatın sadece sınavlardan ibaret olmadığını göstermek istediği için bu deneyime girdiğini belirtiyor. Bu karar, hem kendi kaygılarını yenmesine yardımcı oldu hem de oğluna önemli bir yaşam dersi vermeyi amaçlıyor.

Başlarda aklında örgün eğitim alma düşüncesi bulunmadığını belirten Canbilen, "Ben oğluma cesaret vermek için sınava girmiştim. Belki bir açık öğretim fakültesi yazabilirim diye düşünüyordum çünkü aktif bir işim ve küçük bir çocuğum da var. Arkadaşlar puanımı öğrenince sosyoloji bölümünü burslu okuyabileceğimi söylediler. Çevremin de ısrarıyla tercih yapmaya karar verdim. Oğlum bizden uzakta Konya dışında okumak istemesine rağmen, burada kalmaya karar verdi ve üstüne üstlük bir de aynı okula kaydolduk." diye konuştu.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Bakmadan Geçme