Konya'da yeni bir spor tesisi şehre kazandırıldı!

Meram Belediyesi tarafından baştan sona yenilenen ve açılış için gün sayan Berlika Spor Tesisi'nde kayıtlar başladı.

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, bünyesinde kadınlar ve erkekler için iki ayrı havuz, fitness salonu, hamam, sauna ve reformer salonu bulunan tesisin yeni yüzü ve yeni ismiyle hizmet vermeye başlayacağını söyledi.

Meram Belediyesi’nin yürüttüğü çalışmalarla baştan sona yenilenen Berlika Spor Tesisi’nde kayıtlar başladı. Sona yaklaşan çalışmaları yerinde inceleyerek bilgi alan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, tesiste gerçekleştirdiği incelemeler sonrasında yaptığı açıklamada, tesisten yararlanmak isteyenler için kayıtların başladığını ve 14 Kasım tarihinden itibaren de hizmete açılacağını söyledi.

BAŞKAN KAVUŞ; “BAŞTAN SONA YENİLENEN TESİS HEMŞEHRİLERİMİZE EN GÜZEL HİZMETİ VERMEK İÇİN HAZIR” 

Lalebahçe Mahallesi’nde Berlika Parkı’nın içinde bulunan, eski adıyla Marmara yeni adıyla Berlika Spor Tesisi’nin, Konya’nın nadir çift havuzlu tesislerinden biri olduğunu kaydeden Başkan Kavuş, belediye tarafından tamamen yenilenen tesisin 14 Kasım günü hizmete başlayacağını duyurdu. Başkan Kavuş, “Mülkiyeti belediyemize ait olan ama daha önce işletmesi özel sektörde bulunan tesisimiz bir süredir kapalıydı. Başlattığımız çalışmalar neticesinde tesisimizi tamamen güncelleyip modernize ettik. Hemşehrilerimize daha iyi hizmet vermek adına burayı artık belediyemiz işletecek. Bayanlar ve erkekler için iki ayrı yüzme havuzu, spor aletleri, fitness salonları ve ilave olarak kazandırdığımız taekwondo ve jimnastik salonlarıyla Konyalı ve Meramlı hemşehrilerimizin hizmetinde olacak” diye konuştu.   

BAŞKAN KAVUŞ; “HER ZAMAN TESİSLERİMİZİ EN VERİMLİ KULLANMANIN PEŞİNDEYİZ”

Tesisin kaba inşaatı dışında en ince ayrıntısına kadar her şeyiyle yenilendiğini belirten Başkan Mustafa Kavuş, açıklamasını şöyle sürdürdü; “Uzun yıllardır hizmet veren bir tesisti. Eskimiş, yorulmuş ve yıpranmıştı. Ciddi bir emek, efor sarf ederek ve önemli bir maliyetle fayansından seramiklerine, bataryasından duşlarına kadar içeride bulunan her şeyi yeniledik. Göreve başladığımız günden bu yana tesislerimizi en verimli şekilde kullanma taraftarı olduk. Bu sebeple mevcut tesislerimizi güncelleyerek ve bizzat belediye olarak işleterek daha korumalı bir şekilde onlara sahip çıktık, çıkmaya da devam ediyoruz. İlçemizin nadide parklarından biri olan Berlika Parkı’nın içinde bulunan bu tesisimiz önemli bir marka olacak. Bu markayı büyüterek yolumuza devam edeceğiz.”

KAYITLAR YÜZYÜZE ALINIYOR

Meram Belediyesi tarafından yenilenerek yeniden hizmete açılacak Berlika Spor Tesisi bünyesinde, kadınlar ve erkekler için iki ayrı havuz ile eğitim amaçlı ve çocuklar için iki farklı havuz daha bulunuyor. Tesiste ayrıca fitness ve reformer salonları, step, zumba, aerobik ve plates için kullanılacak bölümler ile birlikte hamam, sauna, buhar odası, jakuzi ve taekwondo, kick boks, jimnastik gibi sporlarda kullanılmak üzere hazırlanan çok amaçlı salonlar da mevcut.

Tesisi kullanmak isteyen vatandaşlar 09:00 - 18:30 saatleri arasında tesiste kayıtlarını yüzyüze yaptırabilecekler.

Bakmadan Geçme