Konya'da yeni evlenen çifti cezaevi ayırdı

Konya'da suç dosyaları kabarık olan ve yeni evlendiği öğrenilen hırsız çift, polisin elinden kaçamadı. 2 tane otomobili çalan ve 1 tanesini parçalatan çifti polis ekipleri yüzlerce saatlik kamera görüntülerini izleyerek yakaladı.

Karatay ilçesi Karaarslan Üzümcü Mahallesinde bir şahsın arabasının çalındığı ihbarı üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri harekete geçti.

Polis ekipleri, şüphelileri tespit etmek için onlarca güvenlik kamerasından yüzlerce saatlik görüntüleri izledi. Yapılan incelemelerde Selçuklu İlçesi Sancak Mahallesinde, çalınan araca benzer bir araç görülmesi üzerine ekipler aracın görüldüğü adrese gitti. Bölgede araştırma yapan Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, aynı renk ve modelde, plakası farklı olan bir araç buldu. 

ARACINI HURDACIYA SATIP PLAKALARINI ÇALDIĞI AYNI MODEL ARACA TAKMIŞ

Araçtan şüphelenen ekipler, araç sahibine ulaşarak yaptıkları şase sorgusunda, aracın çalınan araç olduğu ve plakaların başka bir araca ait olduğu tespit edildi. Suç dosyası kabarık olan şüpheli, kendi aracını hurdacıya sattığını ve aynı modelden olan bu aracı çalıp kendi plakalarını takarak kullandığını itiraf etti. 

Oto hırsızlık olayını gerçekleştiren ve yeni evlendikleri tespit edilen Celal B., (26 yaşında, 14 suç kaydı) ve Kübra B., (25 yaşında, 5 suç kaydı) polis ekiplerince gözaltına alındı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden Celal B., tutuklanarak cezaevine gönderilirken, Kübra B.'nin evden hırsızlık suçundan, hırsızlık eşyası satın almaktan işlem yapılan Yaşar B.'’nın kasten yaralama suçundan aranması olduğu tespit edilerek Aranan Şahıslar Büro Amirliği’ne teslim edildi.

Çalınan iki araçtan bir tanesi tam ve eksiksiz şekilde diğerinin ise temin edilen parçaları sahiplerine teslim edildi.

Kaynak: Haber Merkezi

Bakmadan Geçme