• Haberler
  • Konya
  • Konya Galatasaraylılar Derneği Başkanı Poçan: 'Konya, Spor Şehri Olduğunu Bir Kez Daha Gösterdi'

Konya Galatasaraylılar Derneği Başkanı Poçan: 'Konya, Spor Şehri Olduğunu Bir Kez Daha Gösterdi'

Konya Galatasaraylılar Derneği Başkanı Zeki Cihat Poçan, Galatasaray'ın 24'üncü şampiyonluğuna ulaşmasının mutluluğunu yaşarken, 25'inci şampiyonluk yürüyüşünü de Konya'dan başlattıklarını belirtti. Poçan 'Konyaspor'un da Süper Lig'de tutunması sevincimizi ikiye katladı. Konya hafta sonu spor şehri olduğunu bir kez daha gösterdi' dedi.

Konya Galatasaraylılar Derneği Başkanı Poçan: 'Konya, Spor Şehri Olduğunu Bir Kez Daha Gösterdi'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Konya Galatasaraylılar Derneği Başkanı Zeki Cihat Poçan, yaptığı açıklamada 2023-2024 sezonunu değerlendirdi. Sarı-kırmızılı takımın tüm rekorları altüst ederek 24’üncü şampiyonluğuna Konya’da ulaştığını ifade eden Poçan, “Sezon boyunca bazı çevreler tarafından yapılan tüm algılara, halkı birbirine düşürmeye yönelik kin ve düşmanlık oluşturma çabalarına ve manipülasyonlara rağmen saha içinde kalan takımımız şampiyonluğa bileğinin gücü ve hakkıyla ulaşmıştır. İyiler sonunda mutlaka kazanır. Futbol takımımızın elde ettiği 24’üncü şampiyonluk tüm camiamıza hayırlı uğurlu olsun” dedi. 

Konya Galatasaraylılar Derneği Başkanı Zeki Cihat Poçan: 'Konya, Spor Şehri Olduğunu Bir Kez Daha Gösterdi'

Türkiye’nin ilk ve tek 4 yıldızlı spor kulübü Galatasaray’ın 25’inci şampiyonluk ve 5’inci yıldız için zafer yürüyüşünü Konya’dan başlattığını belirten Başkan Poçan, bir taraftan şampiyonluğu doyasıya kutlarken diğer yandan da yeni sezonu sabırsızlıkla beklemeye başladıklarını kaydetti. Poçan “Galatasaray birlik ve beraberlik ruhu, yönetimi, teknik heyeti, zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklı sporcuları, sahadaki oyunu ve tarihinden aldığı güçle önümüzdeki yıllarda şampiyonluklara ambargo koyacaktır. Ayrıca Şampiyonlar Liginde başarıdan başarıya koşacaktır. Bundan hiç şüphemiz yok” dedi.

Başkan Dursun Aydın Özbek’e kutlama

Galatasaray’ın olağan genel kurulunda yeniden Başkanlığa seçilen Dursun Aydın Özbek ile yönetim kurulunu Konya Galatasaraylılar Derneği olarak yürekten kutladıklarını ifade eden Zeki Cihat Poçan, açıklamasını şöyle sürdürdü: 

“Şampiyonluk maçından 1 gün önce yapılan genel kurulumuz bayram havasında geçti. Biz de derneğimizin onursal başkanı Sıtkı Korkmaz ve başkan yardımcımız Emre Torun ile birlikte Galatasaray Lisesindeki yerimizi aldık ve genel kurul üyeleri olarak oyumuzu kullandık. Galatasaray’ın kültürüne ve geleneklerine uygun bir şekilde yapılan genel kurulumuzda kazanan camiamız olmuştur. Kulübümüz sergilediği demokratik olgunluğun yanı sıra birlik ve beraberliğiyle de tüm camialara örnek olmuştur. Genel kuruldan 1 gün sonra yeni yönetimimizi Konya’da ağırlamaktan dolayı büyük mutluluk yaşadık. Başarılarla göğsümüzün kabaracağı yeni dönem hayırlı olsun”

Konya Galatasaraylılar Derneği Başkanı Zeki Cihat Poçan: 'Konya, Spor Şehri Olduğunu Bir Kez Daha Gösterdi'

“Konya, spor şehri olduğunu bir kez daha gösterdi”

Galatasaray’ın 24’üncü şampiyonluğuna ulaşmasının yanında Konyaspor’un Süper Lig’e tutunmasının sevinçlerini ikiye katladığını belirten Başkan Poçan, ligin son maçına Konyalı taraftarların gösterdiği büyük ilgi ile tribünlerdeki coşkunun Konya’nın bir spor şehri olduğunu bir kez daha gösterdiğini kaydetti. Poçan “Maç öncesi kamuoyu tarafından bilenen bazı çevrelerin trolleri tarafından gerek Galatasaray gerekse de Konyaspor üzerine oluşturulmaya çalışılan algıların tamamı yine boş çıkmıştır. Birkaç münferit hadisenin dışında –ki bu hadiselerin içinde Galatasaraylılar ve Konyasporlular yoktur-  olumsuz bir durumun yaşanmaması memnuniyet vericidir. İnanıyorum ki yeni sezonda yeşil beyazlılar başarılarıyla tüm Konyalıları mutlu edecektir. Şimdiden yeni sezonun Konyaspor için hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

“Konya’nın ilk ve tek 5 yıldızlı derneği olacağız”

Uzun yıllardır şehirde faaliyet gösteren Konya Galatasaraylılar Derneğinin gerek sarı kırmızılı camiaya gerekse de Konya sporuna katkı vermenin yanında sosyal sorumluluk çalışmalarıyla da öne çıktığını ifade eden Poçan, açıklamasını şu şekilde tamamladı:“Bizler Galatasaray sevdalıları olarak camiamıza hizmet etmekteyiz. Aynı zamanda Konya ile sevinen ve Konya ile üzülen bir sivil toplum kuruluşuyuz. Ben ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım şehrimize hizmete ve güzel projelerle kamuoyunun gündemine gelmeye devam edeceğiz. Dernek yönetiminde yer alan takımımızın renklerine aşık ve Konya sevdalısı tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Şu anda 4 yıldızımız var. Önümüzdeki yıl ise Konya’nın ilk ve tek 5 yıldızlı derneği olacağız. Buna yürekten inanıyoruz. Çünkü iyiler sonunda mutlaka kazanır.”

Bakmadan Geçme