Konya SMMMO eğitim faaliyetlerine devam ediyor

Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası'nın üyelerine ve stajyerlerine yönelik eğitim faaliyetleri, 'Dönem Sonu İşlemlerinde Kilit Noktalar' konulu bilgilendirme semineriyle devam etti.

Konya SMMMO eğitim faaliyetlerine devam ediyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Çok sayıda Oda üyesi ve stajyerinin katıldığı bilgilendirme seminerinin açılış konuşmasını yapan Oda Başkanı Abdil Erdal; ”2023 yılı eğitim faaliyetlerimize “Dönem Sonu İşlemlerinde Kilit Noktalar” konulu bilgilendirme semineriyle başlıyoruz. Konya SMMM Odası olarak gelişim ve değişim sürecinin her zaman içerisinde yer alıyor, ülke ekonomisine yön vermeye ve kamuya etkin hizmet sunmak amacıyla faaliyetlerimize devam ediyoruz. Bu kapsamda güncel konularda eğitimler ve seminer programları düzenlemeye özen gösteriyoruz. Bildiğiniz üzere bir mali yıl daha kapandı. Muhasebe ve mesleğimiz ülkemiz için büyük önem arz etmektedir.

Devlet bütçesi gelirlerinin en önemli bölümü olan vergi gelirleri muhasebe kayıtları sonucu olarak ortaya çıkmaktadır. İşletmelerin bir yıllık faaliyetleri sonucunda oluşacak mali tablolar, dönem sonunda yapılacak envanter ve değerleme işlemleri ile belirlenmektedir. Yıl içerisinde yaptığımız işlemlerin kontrolü sağlanması yönünden dönem sonu işlemlerinin mesleğimizde çok önemli bir yeri bulunmaktadır. Bu seminer sayesinde üstadımız bizlere dönem sonu işlemlerinde dikkat etmemiz gereken noktaları aktaracak ve işlemleri tekrar hatırlatmamızı sağlayacaktır. Bizleri kırmayıp seminerimize katkı sağladığı için sayın İrfan Vural’a teşekkür ediyorum” şeklinde belirtti.

Bakmadan Geçme