Konya Teknik Üniversitesi Rektöründen Teknofest'23 yarışmalarına katılacak takımlara motivasyon ziyareti

Konya Teknik Üniversitesi (KTÜN) Rektörü Prof. Dr. Osman Nuri Çelik ve beraberindeki heyet, TEKNOFEST'23'e katılım sağlayacak takımları ziyaret etti. Takımların çalışmalarını yerinde inceleyen ve bilgi alan rektör Çelik, 'Konya Teknik Üniversitesi olarak elimizdeki imkanlar dahilinde her zaman öğrencilerimize destek olacağız.' dedi.

Bu sene İstanbul, Ankara ve İzmir’de finallerinin yapılması planlanan TEKNOFEST’23 için yarışmalar farklı illerde de yapılmaya devam edecek. Yarışmaların öne çekilmesi ile takımlar yoğun bir çalışma temposu içine girdi. 

ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİ ALDI

KTÜN Rektörü Prof. Dr. Osman Nuri Çelik, öğrencilerden ve takım danışmanlarından yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Öğrenciler, gerçekleştirilen ziyaretten memnuniyet duyduklarını ifade ederek, bu yıl daha azimli ve inançlı bir hazırlık sürecinde olduklarını ifade ederek yarışmalardan daha güzel sonuçlarla dönmeyi umduklarını belirtti. 

"GÜZEL SONUÇLARLA DÖNECEKLERİNE YÜREKTEN İNANIYORUM" 

TEKNOFEST’23 öncesi, KTÜN’ün ve TEKNOFEST yarışmalarının iddialı takımlarından RACLAB, YAZGİTLAB ve Anka-Teknik Topluluğu öğrenci ve takım danışmanlarından detaylı bilgi alan Rektör Çelik, “Öğrencilerin yarışma öncesinde sürdürdükleri yoğun çalışma temposuna bugün ortak olduk. Danışmanlarından yarışmalar ve yarışmalara katılacak projeler hakkında bilgi alarak öğrencilerimizin taleplerini dinledik. Öncelikle Konya Teknik Üniversitesi olarak elimizdeki imkanlar dahilinde her zaman öğrencilerimize destek olacağız. Azimle çalışıp ortaya koydukları projelerine kıymet veriyoruz. Dolayısı ile her zaman yanlarında olduklarımızı bilmelerini isterim. Bu vesile ile öğrencilerimize ve danışmanlarına emekleri için teşekkür ediyor, TEKNOFEST yarışlarında kendilerine başarılar diliyorum ve güzel sonuçlarla döneceklerine yürekten inanıyorum” dedi. 

BİRÇOK PROJE İLE KATILIM SAĞLANACAK

Konya Teknik Üniversitesi Proje Takımları bu yıl da "TEKNOFEST 2023'te roket, model uydu, insansız hava araçları, ulaşımda yapay zeka,  robotaksi, binek otonom, robotik ve insansız sualtı sistemleri yarışmalarına yönelik projeler ile yarışmalara katılım sağlayacak.
Ziyarete KTÜN Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Muazzez Çelik Karakaya, Prof. Dr. Hüseyin Deveci, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Köken, Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Esra Yel ile Doç. Dr. Gürol Önal, Genel Sekreter V. Kamil Gök, Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Osman Deniz Şimşek, Öğrenci Toplulukları ve TEKNOFEST Koordinatörü Dr. Öğretim Üyesi Zeynep Çetinkaya da katıldı
 

Bakmadan Geçme