Köprüden geçmek isterken dereye düştü

Bahçe işleri için tarlasına giden H. İbrahim Keskin'in Katramas Deresi'ne düştüğü bilgisi üzerine arama kurtarma çalışması başlatıldı.

Olay, sabah saatlerinde Karşıyaka Mahallesi’nde meydana geldi. 60 yaşındaki H. İbrahim Keskin isimli şahıs, Pirodan mevkiinde bulunan bahçesine gidiyordu. Şahıs, Katramas Deresi üzerindeki köprüden geçeceği esnada dengesini kaybederek dereye düştü. Durumun ihbar edilmesi üzerine bölgeye AFAD ekipleri sevk edildi. Ekipler, halatlarla dere kenarına indi, çubuk yardımıyla arama çalışması başlattı. Bölgeye gelen İl Emniyet Müdürü İdris Yılmaz yetkililerden bilgi alırken sağlık ve itfaiye ekipleri de hazır bekletiliyor.

"Her yıl can alıyor"

Çalışmalara katılan Karşıyaka Mahalle Muhtarı Vahap Ataman, “Mahalle sakinleri, demir çubukları ve korkulukları tahrip olan köprü için defalarca şikayette bulundu. Fakat hiçbir önlem alınmadı. Köprü ve dere çok tehlikeli. Günde yüzlerce aile buraya pikniğe gelirken, yüzerce öğrenci de bu köprüden geçiyor. Bu sabah yine bahçesine giden yaşlı bir amcamız bu köprüden dereye düşüyor. Şu an arama çalışmaları devam ediyor. Debisi yükselen dere her yıl can alıyor. Lütfen yetkililer dere boyunca ıslah çalışması başlatsın ve köprüyü onarsın” diye konuştu.

"Peşinden koştum fakat bulamadım"

Görgü tanığı Mustafa Taş ise köprünün karşı tarafında bahçe işleri yaparken yaşlı adamın bir anda kaybolduğunu söyleyerek, “Peşinden koştum fakat bulamadım. Geri dönüp ailesini aradım. Onlarda ekipleri aradı. Şu an arama çalışmaları devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Bakmadan Geçme