Kur'an Bülbülleri Madalyalarını Aldı

Şehit Polis Hakan Yılmaz İmam Hatip Ortaokulu Müdürlüğü tarafından organize edilen, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri Sevim Şahin ve Hasan Şahin rehberliğinde hazırlanan 'Kuran Okuma Bayramı ve Hafızlığa Başlangıç Programı Madalya Töreni' Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi Konferans salonunda öğrenci ve velilerin yoğun katılımıyla büyük bir çoşku içerisinde gerçekleştirildi.

Kur'an Bülbülleri Madalyalarını Aldı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

‘Sizin en hayırlınız Kuran’ı öğrenen ve öğreteninizdir’ Hadis-i Şerifi gereğince Kur’an eğitimi almak üzere İmam Hatip Ortaokulunu tercih eden öğrenciler Kuran yolunda ilerlemek için gayret ettiler. Öğrencilerin bu gayretini taçlandırmak için düzenlenen program sözlerin en güzeli olan Kur’an- ı Kerim tilavetiyle başladı. İlgi ile izlenen programda ; ilahilere , namaz tiyatrosuna, İmam hatipli olmak gösterisine ,hadislere, semazen gösterisine ve madalya törenine yer verildi.
Yetişmelerinde büyük emekleri olan öğretmenleri tarafından Kuran okumaya geçen ve hafızlığa başlayan öğrencilere başarı madalyaları takıldı . Programdaki bütün öğrencilere bu güne kadar yetişmesinde büyük emeği gecen anne -babaları tarafından madalyaları takıldı Madalya töreninde duygusal anlar yaşandı.

Kur'an Bülbülleri Madalyalarını Aldı
Şehit Polis Hakan Yılmaz İmam Hatip Ortaokulu olarak :Kuran sevgisinin çocuklarımızın kalplerinde yer etmesini, Kuran ayetlerinin hayatlarında bir rehber olmasını temenni ediyoruz. Amellerimizden ve dillerimizden kuran ayetlerinin düşmemesini,yüce kelamın baş tacımız olmasını,Kuranın dünyada ve ahirette beraatımıza vesile olmasını diliyoruz.

Bakmadan Geçme