• Haberler
  • Spor
  • Meram'da Yaz Spor Okulları'nda kayıtlar başladı

Meram'da Yaz Spor Okulları'nda kayıtlar başladı

Meramlı çocukların ve gençlerin yaz tatillerini en güzel şekilde geçirmelerini sağlamak amacıyla Meram Belediyesi tarafından organize edilen 'Yaz Spor Okulları'nın kayıtladı başladı.

Meram'da Yaz Spor Okulları'nda kayıtlar başladı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

9 Haziran’a kadar devam edecek kayıtlar için çağrıda bulunan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, yaz tatilini en güzel şekilde değerlendirmek isteyenlerin bu yıl ki adresinin de ‘Meram Yaz Spor Okulları’ olduğunu söyledi.

Çocukların ve gençlerin heyecanla beklediği ‘Meram Yaz Spor Okulları’nda kayıtlar başladı. 27 Mayıs  günü başlayan kayıtlar 9 Haziran’a kadar devam edecek. Online olarak alınacak kayıtlar www.merambelediyespor.com adresinden gerçekleştirilebilecek. 5-15 yaş aralığındaki çocukların ve gençlerin 12 tesiste ve 11 ayrı branşta eğitim alacakları Yaz Spor Okulları 2 Temmuz 2024 tarihinde start alacak. Eğitimler, yüzme, basketbol, futbol, jimnastik, masa tenisi, okçuluk, taekwondo, tenis, voleybol, wushu ve kick boks dallarında verilecek.

Eğitimler 12 tesiste, 11 ayrı branşta verilecek

5-15 yaş arasındakilerin kayıt yaptırabileceği yüzme branşı  Berlika, Konevi ve Rabia Spor Merkezlerinde, 7-15 yaş arasındaki çocukların yararlanabileceği basketbol eğitimleri de Lalebahçe Spor Merkezi’nde hizmet verecek.

Diğer branşların yaş aralığı ve eğitim verilecek tesisler ise şöyle;

Futbol; 7-15 yaş arası çocuklar için Osman Gazi Spor Merkezi, Meram Yeniyol Halı Saha, Efor Halı Saha, Recep Tayyip Erdoğan Spor Merkezi ve Dere Halı Saha'da, 

Cimnastik; 5-8 yaş arasındaki çocuklar Rabia Spor Merkezi, Lalebahçe Spor Merkezi, Aşkan Muhammet Yürükuslu Spor Merkezi ve Nazmiye Muslu Spor Merkezi’nde,

Masa tenisi; 7-15 yaş aralığındaki  çocuklarımıza Nazmiye Muslu Spor Merkezi’nde,

Okçuluk;  8-15 yaş arasındaki çocuklar Aşkan Muhammet Yürükuslu Spor Merkezi ve Lalebahçe Spor Merkezi’nde,

Taekwondo; 6-15 yaş arasındaki çocuklar ve gençler Rabia Spor Merkezi, Lalebahçe Spor Merkezi, Nazmiye Muslu Spor Tesisi ve Aşkan Muhammet Yürükuslu Spor Merkezi'nde,

Tenis; 7-14 yaş aralığında Aşkan Muhammet Yürükuslu Spor Merkezi’nde,

Voleybol; 7-15 yaş arasındaki çocuklara Lalebahçe Spor Merkezi’nde

Wushu; 7-15 yaş arasındaki çocuklara Nazmiye Muslu Spor Merkezi’nde,

Basketbol; 7-15 yaş arasındaki çocuklara Lalebahçe Spor Merkezi’nde

Kick boks; 7-15 yaş arasındaki çocuklara Aşkan Muhammet Yürükuslu Spor Merkezi ve Lalebahçe Spor Merkezi’nde eğitimler verilecek.

Başkan Kavuş; “Meram Yaz Spor Okulları çocuklarımıza spor ve sağlık dolu bir tatil fırsatı sunuyor”

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, spor, sağlık ve eğlence ile dopdolu bir yaz tatili fırsatı sunan Meram Yaz Spor Okulları’na ilçenin tüm çocuklarını ve gençlerini davet etti. Yaz Spor Okulları’nın çocuklara ve gençlere tatillerini en güzel ve en faydalı şekilde geçirmelerini sağladığına dikkat çeken Başkan Mustafa Kavuş, açıklamasında şu görüşlere yer verdi; “Spor okullarımız, yılın yorgunluğunu atmak, tatillerini en güzel şekilde geçirmek isteyen yeni nesil için bulunmaz bir fırsattır. Tüm çocuklarımızın bu fırsatı değerlendireceğini, spor yaparak zinde kalmaya devam edeceklerini, kuracakları yeni arkadaşlıklarla kendilerine yeni ufuklar açacaklarını umuyoruz. Bu noktada ebeveynlerin de gerekli hassasiyeti göstererek evlatlarını buralara yönlendireceğinden şüphemiz yok. Biz, çocuklarımıza verimli bir yaz tatili geçirebilmeleri için hazırız, çocuklarımızı bekliyoruz. Tatilleri güzelliklerle ve sağlıcakla geçsin. Yaz Spor Okullarımız çocuklarımıza şimdiden hayırlı olsun.”

Bakmadan Geçme