• Haberler
  • Konya
  • Milyonlarca Konyalı bu meydanda bir araya gelecek: Tarihe dikkat!

Milyonlarca Konyalı bu meydanda bir araya gelecek: Tarihe dikkat!

Konya hafta sonu 81 il ile birlikte oldukça anlamlı ve büyük bir buluşmaya sahne olacak. Cihannüma'nın organizasyonunda aileler sabah namazında bir araya gelecek. Avrupa'da kutsal kitabımıza saldırıların arttığı bu dönemde, günün en bereketli anında eller Kur'an'ın sahibine açılarak insanlığın kurtuluşu için dua edilecek. Konya'da buluşmanın adresi Sultan Selim Camii (Mevlana Meydanı) olacak.

Kurulduğu günden beri ülke insanının birlik, beraberlik ve kardeşliğine önemli katkılarda bulunan Cihannüma Derneği, ülke genelinde çok büyük ve anlamlı bir organizasyona daha imza atacak. Geleneksel hale getirilen ‘Aileler Sabah Namazında Buluşuyor’ programı 10 Eylül Pazar günü 81 il ve 100’ün üzerinde ilçede belirlenen camilerde gerçekleştirilecek. Milyonlarca vatandaş çocuklarıyla birlikte omuz omuza saf tutarak sabah namazını eda edecek. Azgın azınlık vakaları ile sapkınlıkların hortlatılmaya çalışıldığı ve Avrupa’da kutsal kitabımıza yapılan saldırıların arttığı bu dönemde, Kuran’ın sahibine el açılarak insanlığın kurtuluşu için dua edilecek. Ayrıca 6 Şubat’ta yaşanan deprem felaketinde kaybettiğimiz vatandaşlarımız, şehitlerimiz, milletimizin birlik ve beraberliği, gönül coğrafyamız ile bütün dünyada yaşayan mağdur ve mazlumlar ile yeni eğitim-öğretim yılına başlayacak olan geleceğimizin ümidi çocuklarımızın ve gençlerimizin başarıları için Yüce Yaradan’a yakarışta bulunulacak.

‘’Oğullarımız ve kızlarımızla Allah’ın evinin misafiri olacağız’’

Cihannüma Derneği Konya İl Temsilcisi Av. Ömer Faruk Seleş, dernek genel merkezinin koordinesinde tüm Türkiye’de gerçekleştirilecek ‘Aileler Sabah Namazında Buluşuyor’ programına tüm Konyalıları aileleriyle birlikte davet etti. Pazar günü sabah namazında kentteki buluşma adresinin Sultan Selim Camii (Mevlana Meydanı) olacağını belirten Seleş ‘’Günün en bereketli anından tüm Konyalılarla birlikte faydalanacak olmanın heyecanını yaşıyoruz. Oğullarımızla ve kızlarımızla Allah’ın evinin misafiri olacağız. Gönülden buluşma ve kucaklaşmayla Konyalı kardeşlerimizle özlem gidereceğiz. Yeni eğitim-öğretim dönemi öncesinde vatanımız, aziz milletimiz, geleceğimiz, çocuklarımız ve ümmet için dua edeceğiz. Dede-torun, genç-ihtiyar, kadın-erkek, baba-oğul, ana-kız huzura durup ellerimizi semaya birlikte kaldıracağız. 10 Eylül pazar günü sabah namazı vaktinde bütün vatandaşlarımızı aileleri ile birlikte Sultan Selim Camii’ne bekliyoruz.’’ ifadelerini kullandı
 

Bakmadan Geçme