Narkotik ekiplerinden uyuşturucu alışverişine suçüstü!

İl dışından Konya'ya uyuşturucu getiren aracı takibe alan Narkotik ekipleri teslimat anında suçüstü yaptı. 2 kişi gözaltına alındı. Karatay İlçesine ise Narkotik ekiplerinin yaptığı çalışmalarda 9.400 uyuşturucu hap maddesi ve çok miktarda suç unsuru para ele geçirilirken 4 kişi gözaltına alındı.

Konya Emniyet Müdürlüğü ekipleri, gençleri zehirlemeye çalışan zehir tacirlerine göz açtırmıyor. Narkotik Şube Müdürlüğü ekiplerince il dışından Konya’ya uyuşturucu madde getirdiği düşünülen bir araç takibe alındı. 

Zehir taciri, Karatay İlçesi Fetih Mahallesi üzerinde bir şahıs ile buluştuğu anda polis ekipleri harekete geçti. Polisleri gören 2 şahıs kaçmaya başladı. Yaşanan kısa süreli kovalamacanın ardından şahıslar yakalanarak gözaltına alındı.

Araçta yapılan aramalarda 30 parça halinde 1.046 gram kokain maddesi ele geçirildi. 

“9.400 ADET UYUŞTURUCU HAP VE SUÇ UNSURU PARA ELE GEÇİRİLDİ”

Narkotik Suçlarlar Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin uyuşturucu satıcılarını tespitine yönelik yapılan çalışmalarda, tespit edilen şahısların ev, iş yeri ve üzerlerinde yapılan aramalarda 9.400 adet uyuşturucu hap maddesi, suç unsuru 65 bin TL, 5.900 dolar ve çok miktarda altın ele geçirildi. 4 şüpheli gözaltına alındı.

Uyuşturucu Ticareti Yapma, Nakletme Ve Kullanma suçlarından gözaltına alınan 6 şüpheli emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Bakmadan Geçme