Ormanda bulunan cesedin ardından 6 şüpheli gözaltında

Zonguldak Rat Mahallesi'nde yakılmış halde bulunan Afgan uyruklu Vezir Mohammad Nourtani'nin cesedi, büyük bir soruşturmanın konusu oldu. 6 şüpheli gözaltına alındı.

Ormanda bulunan cesedin ardından 6 şüpheli gözaltında
TAKİP ET Google News ile Takip Et

 

Rat Mahallesi, Kırat mevkisinde ormanda yakılmış bir erkek cesedi bulunması üzerine başlatılan soruşturmada, cesedin Afgan uyruklu 50 yaşındaki Vezir Mohammad Nourtani'ye ait olduğu anlaşıldı. Nourtani'nin ailesinin iki gün önce kayıp ihbarında bulunduğu belirtildi.

Öğle saatlerinde bulunan ceset, Atatürk Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Olay yerinde cam şişe, plastik atık ve ayak izi gibi deliller toplandı. İl Jandarma Komutanlığı, Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla 6 şüpheliyi gözaltına aldı.

Sorgular devam ederken, bir ihbar üzerine Nourtani'nin kaçak bir kömür madeninde öldürüldüğü iddiaları gündeme geldi. Soruşturma bu yönde derinleştirildi.

Vezir Mohammad Nourtani'nin cenazesi, otopsi işlemlerinin ardından ailesine teslim edildi. Acılık Hz. Ali Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verilen Nourtani, ailesi ve yakınları tarafından son yolculuğuna uğurlandı.

 

Bakmadan Geçme