Peker: Konyaspor, Konya'nın değeridir

Yeniden Refah Partisi (YRP) Konya İl Başkanı Temel Peker, Tümosan Konyaspor ile ilgili açıklamalarda bulunarak 'Konyaspor, Konya'nın değeridir' dedi.

Yeniden Refah Partisi Konya İl Başkanı Temel Peker, Konyaspor, "Konya'nın bir markasıdır ve herhangi bir siyasi partinin değil." 

Peker, şu ifadelere yer verdi. “Konyaspor, Konya'nın bir markasıdır ve herhangi bir siyasi partinin değil, kentin kendine ait bir değeridir. Bu takıma gönül vermiş iş adamlarından oluşan bir yönetimin varlığı, mevcutta ki ekonomik sıkıntıları da küstürülmüş taraftar ve taraftar gruplarını da yeniden kazanacaktır. Yönetimin tam bağımsız olması ve uzaktan kumanda ile ‘seninle devam seninle tamam’ dönemleri bu takıma, bu şehre hiçbir katkı sağlamayacağı gibi zarar üstüne zarar verecektir. Bu takımın gerçek sahibinin Konya halkı ve taraftarlar olduğunu unutmamakla birlikte yeni seçilecek yönetimin de halkın ve taraftarların rızası göz önünde bulundurmalı ve onların yanında yer almalıdır”.

“Geçmiş dönemlerde Konyaspor'u başarılı kılan en büyük unsur dillere destan sezon boyunca hiç susmayan takımını yalnız bırakmayan, stadı hınca hınç dolduran taraftar desteği ve tutkusu olmuştur. Bu takımın gerçek sahipleri olan taraftarlar, yönetimde kendilerini temsil eden kişileri görmek ve yeni yönetimle ortak bir yolculuk yapmak istemektedirler. Bu nedenle Konyaspor'un yeni yönetimi, taraftarların rızasını kazanmak için çaba sarf etmeli ve onların beklentilerine uygun şekilde hareket etmelidir. Takımın başarılı olması için, yönetimin kulübü siyasi çekişmelerin dışında tutması ve taraftarın isteklerine odaklanması büyük bir önem taşımaktadır. Konyaspor'un marka değerini sürdürebilmesi için, yeni yönetimin bu çerçevede hareket etmesi önemlidir. Taraftarlar, kendi takımlarının yönetimine güvenmek istediği gibi kulübün başarılı olması için destek vermekten asla kaçınmayacaklardır” açıklamasına bulundu.

 

Bakmadan Geçme