Saç dökülmesini önlemek için yeni bir yöntem keşfedildi!

Birçok genç, saç dökülmesi problemiyle mücadele ederken, uzmanlar vitamin eksikliğinin bu soruna neden olabileceğini vurguluyor. İşte saç sağlığını korumanın ekonomik yolları...

Genetik yapı, saç derisinde ter ile yağ birikmesi, beslenme düzensizliği, stres, mevsimsel geçiş dönemleri ve kimyasal maddelerin aşırı tüketimi saç dökülmesine neden oluyor. Saçları seyrelenler Omega 3, demir ve protein bakımından zengin besinler ile bu sorununun önüne geçebilir. İşte saç dökülmesi sorununa iyi gelen 3 vitamin...

MUTLAKA DOKTORA GİDMENİZ LAZIM
Demir eksikliği saçların erken yaşlarda beyazlamasına neden olur. Bu nedenle doktora görünüp kan değerlerinizi sık sık kontrol ettirin. Demir eksikliğinde ilaç tedavisinin yanı sıra kan yapıcı besinler tüketmek de önemlidir.

BESLENMENİZDE BUNLARA YER VERİN
Uzmanlar, hem saç hem de cilt sağlığı açısından protein bakımından zengin yiyecekler tüketilmesini öneriyor. Kaliteli proteinler süt, et, yumurta gibi hayvansal gıdalarda bulunmaktadır. Kahvaltı dahil ara öğünlerinizde bu besinlere yer verebilirsiniz.

ERKEN BEYAZLAMANIN SEBEBİ BUNLAR
Kalsiyum eksikliği saçın beyazlamasına neden oluyor. Bu nedenle beslenme programınıza kalsiyum içerikli yiyecek ve içecekleri eklemekte fayda var.

Vücuda iyi bakmak, sağlıklı beslenmek ve içten dışa bir bakım yapmak saçları besleyecek ve dökülmeleri engelleyecektir.

Bakmadan Geçme