Sağlık Bakanlığı duyurdu: 216 sürekli işçi alınacak!

Sağlık Bakanlığı Personel alımı ilanı yayımlandı. Yayımlanan ilanda 216 sürekli işçi alınacağı bilgisi paylaşıldı. İşte haberden detaylar…

Sağlık Bakanlığı duyurdu: 216 sürekli işçi alınacak!
TAKİP ET Google News ile Takip Et


Herkesin işe ihtiyaç duyduğu şu günlerde bir sevindirici haber de Sağlık Bakanlığı’ndan geldi. Sağlık Bakanlığı’nın 2023 yılı için personel alımı duyurusuna göre sürekli çalışacak 216 engelli sürekli işçi alınacağı duyurusu yapıldı. Peki iş başvurusunun şartları neler? İşte ayrıntılar…


Sağlık Bakanlığından paylaşılan duyuruda 216 engelli sürekli işçi alınacağı belirtildi. 1 Kasım da yapılacak başvurular, 6 Kasım 2023 itibariyle son bulacak. Konu hakkında bilgilendirme yapan Sağlık Bakanlığı, şu sözlere yer verdi: “4857 sayılı İş Kanunu’nun 30’uncu maddesi ve ilgili hükümleri ile mezkûr Kanuna dayanılarak çıkarılan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca Sağlık Bakanlığı taşra
teşkilatında istihdam edilmek üzere 216 engelli sürekli işçi alımı yapılacaktır." 

İlanda belirtilen şartların tamamını taşıyan adaylar, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) esube.iskur.gov.tr adresi üzerinden 01/11/2023 – 06/11/2023 tarihleri arasında elektronik (online) kullanıcı girişi yaparak başvurularını yapabilecekler.

Sağlık Bakanlığı duyurdu: 216 sürekli işçi alınacak!
ENGELLİ İŞÇİ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI


Sürekli işçi kadrolarına başvuran adayların aşağıdaki şartları taşımaları gerekmektedir;

1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartlar ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 4’üncü maddesinin birinci fıkrasında yer alan şartları taşımak. (Yabancı uyruklu adaylar tercih yapamayacaktır.)

2. Başvuru tarihinin son günü itibarıyla 18 yaşını tamamlamış olmak.

3. Başvuru tarihinin ilk günü itibarıyla 40 yaşını doldurmamış olmak (01/11/1983 ve daha sonraki doğumlular başvuru yapabilecektir).

4. Başvurulan meslek için belirlenen bir okuldan (bölümden/programdan) son başvuru tarihi itibariyle mezun olmak ve istenilen belgelere son başvuru tarihi itibariyle sahip olmak.

5. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak (Atanmaya hak kazanan adaylardan istenecektir).

6. İşe göndermede öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak.

7. 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu hükümleri gereğince arşiv araştırması sonucuna göre atama işlemi yönünden bir engeli bulunmamak.

8. Engelli sürekli işçi kadroları için Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 3 üncü maddesinin birinci fıkrasının (ı) bendinde tanımlandığı şekilde sağlık kurulu raporuyla belgelendirmek.

Bakmadan Geçme