Sahil Güvenlik Komutanlığı 300 Uzman Erbaş alım sonuçları açıklandı! Başvuru sonuçlarına nereden bakılır? İşte detaylar...

300 Uzman Erbaş alımı yapacağını açıklayan Sahil Güvenlik Komutanlığı, başvuru sonuçlarını açıkladı. Peki, Sahil Güvenlik Komutanlığı 30 uzman erbaş alım başvuru sonuçlarına nereden bakılır? Nasıl bakılır? İşte detaylar...

Sahil Güvenlik Komutanlığı 300 Uzman Erbaş alım sonuçları açıklandı! Başvuru sonuçlarına nereden bakılır? İşte detaylar...
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Sahil Güvenlik Komutanlığı, 300 uzman erbaş alımı yapacağını açıklamıştı. Başvurular 2-12 Ekşm tarihinde https://www.turkiye.gov.tr/sahilguvenlik-komutanligi-is-basvurusu internet sitesi e-Devlet aracılığıyla yapıldı. 

BAŞVURU SONUÇLARINA NEREDEN BAKILIR?

Sahil Güvenlik Komutanlığ 2023 yılı ikinci dönem uzman erbaş alımı açıklandı. Başvuru sonuçlarına, https://uygulama.sg.gov.tr/SonucSorgu/sonucSorguUzman03112023.xhtml adresinden ulaşabilirsiniz.

BAŞVURU ŞARTLARI

1. Türk vatandaşı ve erkek olmak.

2. En az lise veya dengi okul mezunu olmak.

3. 2023 yılının Ocak ayının ilk günü itibariyle 27 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1996 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir).

4. Askerlik görevini yükümlü erbaş/er veya sözleşmeli erbaş/er olarak yapmış veya yapıyor olmak.

5. Sözleşmeli erbaş ve erlerden; başvuru tarihleri içerisinde en az üç (3) yıl görev yapmış ve müteakip sözleşme süreleri içinde olanlar için 2023 yılının Ocak ayının ilk günü itibariyle 29 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1994 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir).

6. Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için, terhisi üzerinden 5 (beş) yıldan fazla süre geçmemiş olmak (02 Ekim 2018 tarihi ve sonrasında terhis olanlar).

7. Askerlik hizmetini sürdürenler için kılavuzda da yer alan uygun nitelik belgesi almak.

8. Yapılacak yazılı sınav, ön sağlık muayenesi, fiziki yeterlilik ve değerlendirme testleri (yüzme dahil), uygulamalı sınavlar ile mülakat sınavında başarılı olmak ve Sahil Güvenlik Komutanlığınca belirlenen kontenjana girmek.

9. Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından sevk edilecek hastanelerden "Uzman Erbaş Olur" (Komando sağlık yeteneklerini karşılayan) kararlı sağlık raporu almak.

10. Yaptırılacak güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak.

11. Askeri öğrencilik ile ilişiği kesilmemiş olmak, Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında daha önce subay (yedek subay dahil), astsubay (yedek astsubay dahil), uzman jandarma ve uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak.

12. Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alımları Bilgilendirme Kılavuzu'ndaki (Ekim 2023) diğer şartları taşıyor olmak.

Bakmadan Geçme