Satırlı dehşette, katil damat

Konya'nın Ereğli ilçesinde gerçekleşen olayda evinde satırla öldürülmüş olarak bulunan 67 yaşındaki Cuma H.'nin damadı tarafından öldürüldüğü öğrenildi.

Konya’nın Ereğli ilçesinde Mehmet Akif Mahallesi Murat Bildik Sokakta tek katlı müstakil evde, eşinden ayrı tek yaşayan Cuma H., dün evinde satırla öldürülmüş olarak bulundu. Olayda kullanılan satır evde bulunurken, hayatını kaybeden Cuma H.'nin cenazesi yapılmış olan incelemelerin ardından otopsi yapılmak üzere Ereğli Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. İlk incelemede Cuma H.'nin boynuna, sırtına ve göğsüne aldığı satır darbeleriyle hayatını kaybettiği belirlendi.

Olayın ardından çalışma başlatan Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Cuma H.’nin evde kanlar içinde bulduğunuhn ihbarını yapan kişinin damadı Nazım M.'nin Niğde'de oturduğunu tespit etti. Eşinden ayrı ve boşanma aşamasında olan Nazım M.'nin kayınbabası Musa H.'nin ziyarete geldiği ayrıca olay gecesi birlikte alkol aldıklarını belirledi. Nazım M.'nin olayın yaşandığı gün sarhoş bir şekilde sokakta gürültü yaparak çevreyi rahatsız ettiği için polis merkezine götürüldüğü ve geceyi orada geçirdiği anlaşıldı. Sabah serbest bırakıldıktan sonra eve giden Nazım M.'nin daha sonra 112 Acil Çağrı Merkezine kayınbabasının kanlar içinde olduğunu ihbar ettiği saptandı.

Cinayet şüphelisi olarak polis tarafından gözaltına alınan Nazım M.'nin önce suçlamaları reddedip daha sonra kayınbabasıyla birlikte alkol aldığını ve çıkan tartışma sonrası satırla saldırdığını itiraf ettiği bilgisine ulaşıldı. Cinayetin işlendiği sırada evde oldukları belirlenen B.E. adlı kadın ile akrabası M.A. da polis tarafından gözaltına alındı. Polis ekipleri, cinayet zanlısı Nazım M.'nin çevreyi rahatsız etmeden önce cinayeti işlediğini üzerinde duruyorken, emniyetteki işlemlerin ardından cinayet zanlısı Nazım M. ve beraberindeki B.E. ve M.A. adliyeye sevk edildi.
 

Bakmadan Geçme