Selçuklu Güzel Sanatlar Lisesinin temel atma töreni gerçekleştirildi

Selçuklu Belediyesi tarafından yaptırılacak olan ve 16 derslik, 7 müzik dersliği, 11 atölye, 34 bireysel çalışma odası, 2 laboratuvar, 450 kişilik konferans salonu, kütüphane, müze, sergi ve fuaye alanları ile çok amaçlı salona sahip olacak Selçuklu Güzel Sanatlar Lisesinin temel atma töreni, 13 Kasım 2023 tarihinde gerçekleştirildi.

Selçuklu Güzel Sanatlar Lisesinin temel atma töreni gerçekleştirildi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Programın açılış konuşmasını Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı yaptı. Selçuklu Belediyesinin eğitim yatırımlarından söz eden Pekyatırmacı: “Her türlü teknolojik altyapıya sahip olacak olan okulumuz tamamlandığında, öğrencilerimiz hem akademik hem kültürel hem de sanat programlarıyla eğitimler alacaklar. Buradan yetişen gençlerimiz, ülkemizin kültür ve sanat hayatına büyük katkılar sağlayacaklardır. ”dedi. 

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca da konuşmasında, eğitim yatırımları konusunda; Konya’da Valiliğin, kaymakamlıkların, belediyelerin, Milli Eğitim Müdürlüğünün birlikteliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek şunları söyledi: “Başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere Konya’mızdaki tüm belediyelerimiz eğitimle ilgili konularda birbirimizle yarış içerisindeyiz. Geleceğimize yatırım yapıyoruz.”

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş ise şehir ve yaşam açısından kendilerine yüklenen görevler dışında da önemli hizmetleri hayata geçirdiklerini ifade etti. Konuşmasında birlik ve beraberlik vurgusu yapan Kavuş, yapılan yatırımın sadece Selçuklu ilçesi için değil Konya için büyük bir kazanç olacağını belirtti.

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit ise “Türkiye Yüzyılı vizyonuyla, Cumhuriyetimizin 100. yılında Milli Eğitim Bakanlığımızın ve hayırseverlerimizin öncülüğünde yapılan yatırımların yanı sıra, Konya’daki belediyelerimiz de çok önemli eğitim hizmetlerinin altına imza atmaktadır.” dedi. Selçuklu Belediye Başkanı Sayın Ahmet Pekyatırmacı’ya, çalışma arkadaşlarına ve ülkenin geleceğine yapılan bu tür yatırımlara destek veren herkese teşekkürlerini iletti.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Selçuklu Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Türkiye’nin en güzel eğitim tesislerinden birinin temel atma törenini gerçekleştirdiklerini belirterek Konya modeli belediyecilik anlayışıyla şehre hizmet ettiklerini söyledi. Başkan Altay: “Okulumuzda yeni sanatçıların yetişmesi, onların böyle güzel bir ortamda eğitim alıyor olmaları, Konya’mızın geleceği için de çok önemli bir fırsat olacak” dedi. 

Vali Sayın Vahdettin Özkan, her gün birbirinden güzel eserlerle, güzel hizmetlerle karşı karşıya kalmaktan büyük bir memnuniyet duyduklarını belirterek bu yatırımın geleceğe yönelik yapılan bir yatırım olduğunu belirtti. Bu tür eğitim kurumları aracılığıyla gençlerin daha güçlü bir birey olarak geleceğe hazırlandıklarını da sözlerine ekledi. Konya’da belediyelerin bu noktada çok önemli hizmetler ortaya koyduklarını ifade ederek Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı’ya teşekkürlerini iletti.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri yapılan dualar eşliğinde temel atma törenini gerçekleştirdi.
Selçuklu Güzel Sanatlar Lisesinin temel atma törenine Valimiz Sayın Vahdettin Özkan, Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, Selçuklu Kaymakamı Eflatun Can Tortop, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar, siyasi parti temsilcileri, belediye meclis üyeleri, eğitim yöneticileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Bakmadan Geçme