Şiddetli yağışlar sel felaketine yol açtı

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde dün sabah saatlerinde başlayan yoğun yağışlar, hayatı olumsuz etkiledi. Sel suları nedeniyle dereye sürüklenen bir otomobil, korkutan anların yaşanmasına sebep oldu.

Erken saatlerde başlayan ve gece yarısına doğru şiddetini artıran yağışlar, kent merkezi ile kırsal bölgelerde sele neden oldu. Siverek-Viranşehir kara yolu ile bazı kırsal mahalleler sular altında kaldı.

OTOMOBİLİN DEREYE SÜRÜKLENMESİYLE KORKUTAN ANLAR

Siverek-Karacadağ bölgesinde taşan köprüden karşı tarafa geçmeye çalışan bir otomobil, suya kapılarak dereye sürüklendi. Otomobilde bulunanlar, çevredeki vatandaşların yardımıyla kurtarılırken, araç sel suları arasında mahsur kaldı.

Gece boyunca devam eden yağışlar, birçok yerde taşkınlığa neden oldu. Siverek-Viranşehir kara yolu Taşlı köyü mevkiinde sular altında kalan köprü nedeniyle her iki yönde de ulaşım uzun süre sağlanamadı.

Siverek Karacadağ ve Gürakar köyü bölgesinde okullarına gitmeye çalışan öğretmen ve öğrenci servisleri, taşan dereler nedeniyle okullarına ulaşamadı.

Özellikle kırsal bölgelerde yoğun yağışın görüldüğü Siverek'te, ilçeye bağlı Şekerli ve bazı köylerde de sel meydana geldi. Bölgeden gelen görüntülerde onlarca evin sular altında kaldığı görüldü. Şehir merkezinde ise ufak çaplı sel dışında olumsuz bir gelişme olmadı.

Bakmadan Geçme