TSYD Konya ile Selçuklu Belediyesi bir araya geldi

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Konya Şube Başkanı Murat Dönmez ve şube yöneticileri, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı ile bir araya geldi.

TSYD Konya ile Selçuklu Belediyesi bir araya geldi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Konya Şube Başkanı Murat Dönmez ve şube yöneticileri, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı ile bir araya geldi. Görüşme sırasında taraflar arasında yapılan karşılıklı fikir alışverişi sonucunda, Konya sporunun ilerlemesi ve gelişmesi için iş birliği yapma kararı alındı.

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, görüşmenin Selçuklu Belediyesi'nde gerçekleştiğini belirterek ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ayrıca, Konya'nın spor alanında hızla büyüdüğünü ve yeni spor tesislerinin şehre kazandırıldığını vurguladı. Bu görüşme, sporun Konya şehrindeki gelişimine katkıda bulunmak amacıyla atılan önemli bir adım olarak kayda geçti.

Selçuklu Belediyesi olarak ilçeye spor merkezleri kazandırma adına önemli çalışmalar yaptıklarını söyleyen Pekyatırmacı, "700 bine yakın nüfusumuzla onlarca ilden büyük bir ilçeyiz. Dolayısıyla genç bir nüfusa sahibiz. Belediyemiz bünyesindeki spor kulübünde hemen hemen her branştaki sporcularımız Konya’mızı, Selçuklu İlçemizi en iyi şekilde temsil edip kürsüye çıkarak, bizleri gururlandırıyorlar. Yaz spor okullarında yaklaşık 20 bine yakın çocuğumuza her branşta eğitimler verdik. İlçemizde 120 bine yakın gencimiz var. Onların hepsini sporla buluşturmayı hedefliyoruz. Hedeflerimiz büyük. Sporun beden sağlığına verdiği katkıyı da yakından biliyoruz. Amacımız yeni spor tesisleri yapıp, buralarda eğitim gören çocuklarımızı, gençlerimizi olimpiyatlarda yarıştırmak istiyoruz. Yerli ve milli sporcular yetiştirmeliyiz. Özellikle futbolda alt yapıya önem vermeliyiz. Gelen yabancı futbolcular çok iyi ama geliyorlar ve gidiyorlar. Verilen paralar da ülkemizde kalmıyor" dedi.

TSYD Konya Şube Başkanı Murat Dönmez de her geçen gün büyüyen ve gelişen Selçuklu’nun sportif başarılar ve spor tesisleri konunda da önemli bir ivme kazanmasının gelecek adına umut verici olduğunu söyledi. Ziyarette, TSYD Konya Şube Başkanı Murat Dönmez, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı’ya spora ve TSYD Konya Şubesine verdiği desteklerden dolayı Cumhuriyetin 100., TSYD’nin de kuruluşunun 60. yılı nedeniyle özel logolu olarak yaptırılan fincan takımı hediye etti.

Ziyarette TSYD Konya Şubesi yöneticileri, Mürsel Çetin, Kemal Soylu, Hüseyin Avni Uğur, Hüseyin Turgut ve Ferhat Türkoğlu’da hazır bulundu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Bakmadan Geçme