• Haberler
  • Konya
  • Tutal'dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Tutal'dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, '8 Mart Dünya Kadınlar Günü' dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Tutal'dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

KONYA HABER: Bir milletin geleceğini belirleyecek nesilleri yetiştiren kadınların toplumun kaderini çizdiğini kaydetti.

Başkan Tutal, “doğumdan ölüme kadar, hayatımızın her anında varlıklarıyla bizleri onurlandıran, bizi eğiten, büyüten, yetiştiren, en kötü anımızda yanımızda olup yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız paylaşan fedakar kadınlarımız en değerli varlığımızdır.

Toplumların büyümesi ve gelişmesi adına üstlendiği görevi en güzel şekilde yerine getirmenin gayreti içerisinde olan kadınlarımız, gelecek nesillerin yetişmesinde ve ahlaklı toplumların oluşmasında temeli oluşturmaktadır. Yaşamımız boyunca güç veren varlıklarıyla bizleri onurlandıran, geçmişten günümüze kadar gelen örf ve adetlerimizin yaşatılması için gösterdikleri özveriyle her türlü takdire şayan olan kadınlarımız bugün olduğu gibi gelecekte de her zaman başımızın tacı olacaklardır. 

Bilim, siyaset, eğitim, kültür-sanat ve iş dünyasında hepimizi gururlandıran, başarılarıyla adından söz ettiren siyasi, sosyal ve ekonomik hayatta giderek daha çok yer alan Türk kadını ülkenin kalkınmasına ve geleceğinin şekillenmesine de büyük katkı sağlayan geleceğe dair en büyük güvencemizdir.
Vatan toprağının korunması dahil dünden bugüne toplumsal hayatımızın, millet ve devlet yapımızın merkezinde yer alan, her şartta fedakarlıklarını esirgemeyen kadınlarımızın hayatın her alanında daha etkin olmaları için destek veriyor, onların her daim yanında olacağımızı yineliyorum.
Bizi biz yapan değerlerimizin yaşatılması ve sürdürülmesi noktasında yüreklerindeki sevgi ve şefkati hiçbir karşılık beklemeden veren tüm dünyada her türlü barışa ve huzura katkı sağlayan, geleceğe güvenle bakmamıza vesile olan, başta şehit annelerimiz olmak üzere tüm kadınlarımızın “8 Mart Dünya Kadınlar” gününü kutluyorum” ifadelerini kullandı.

KONYA HABER - HAKİMİYET
 

Bakmadan Geçme