Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
❝Sinema konservedir, tiyatro taze yemektir❞ | Zafer Algöz, oyunculuk yolculuğunu anlattı
Konya Hakimiyet
Konya HakimiyetHaber Merkezi

❝Sinema konservedir, tiyatro taze yemektir❞ | Zafer Algöz, oyunculuk yolculuğunu anlattı

Usta oyuncu ve yönetmen Zafer Algöz, Türkiye'de özellikle son yıllarda oyunculuk mesleğine büyük bir ilgi olduğuna işaret ederek, 'Herkes şöhret olmak istiyor. Bana da arkadaşlarım vasıtasıyla birileri ulaşıyor. Onlara ilk şunu soruyorum: 'Şöhret mi olmak istiyorsun, oyuncu mu?' Oyuncu olmak istiyorsan bu çok zorlu bir süreç.' dedi.

Tiyatro ve sinemayla ilgili görüşlerini aktaran sanatçı, geçmişteki ve bugünkü oyunculuk algısını ve komedi türüne olan ilgiyi AA muhabirine anlattı.

Ustası, tiyatro yönetmeni Mahir Canova'nın tiyatro ile sinema kıyasını örnek vererek sözlerine başlayan Algöz, "İkisi de yemektir. Sinema konservedir, tiyatro taze yemektir. Sinemada bir tane güzel ürün; ondan binlerce çoğaltıp dünyanın her yerine gönderebilirsin. Ama tiyatroda her akşam o yemeği yeniden aynı lezzette yapmak zorundasın. Bu akşam oynadın, şarkını söyledin, oldu bitti. Ama ertesi gün yeniden oraya gelen insanlara tekrar oynayabildiğini ve söyleyebildiğini göstermen lazım. Yani bizim iş, her gün yeniden sınava girmektir aslında." ifadelerini kullandı.

Yeni Videolar