Yazar Ünüvar, masal severlerle bir araya geldi

Yazar Gülşen Ünüvar, Alanya Belediyesi'nin daveti üzerine 'Masal Atölyesi' nde masal severlerle bir araya geldi.

Alanya Belediyesi Tiyatro ve Kütüphaneler Müdürlüğü bünyesinde Emine HACIKURA Kütüphanesi'nde gerçekleştirilen Masal Atölyesi'ne katılan masal severler ile keyifli bir gün geçirildi. Gün boyunca ve üç oturum şeklinde düzenlenen atölyeye çocukların ve yetişkinlerin yoğun ilgisi dikkat çekti. 

Etkileşimli masal anlatımının arkasından "Taş- Boya- Maya Atölyesi" uygulaması yapılarak katılımcıların hayal dünyalarına farklı bir renk sunuldu.

Somut olmayan kültürel miraslarımızı masal yolu ile aktarma gayesinde olan yazar Gülşen Ünüvar, son çıkan kitabı "Benim Adım Çalgay" ve "Bilge Kutad Anlatıyor" masal serisini Alanya Belediye başkanı sayın Adem Murat Yücel'e ve Belediye Başkan Yardımcısı sayın Abdullah Akbaş'a takdim etti. 

Değerli Başkan yardımcısı Abdullah Akbaş'ın Yörükler'in yaşamını konu alan "Toroslar'da Yaşam Hikayeleri Aanya" adlı kitabı üzerine de kapsamlı bir sohbet gerçekleştirildi. Yörük kültürüne kıymetli bir katkı olarak kaleme alınan eserini imzalı olarak armağan eden sayın Akbaş, yazar Gülşen Ünüvar'a kadim kültürümüzü yaşatma ve yeni nesile aktarma çabalarından dolayı teşekkür etti. 

Gülşen Ünüvar, Alanya Belediyesi'ne nazik davetleri ve misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ederek kültüre, sanata ve sanatçıya verdiği kıymetten dolayı şükranlarını sundu. 

Bakmadan Geçme