Mehmet Kanmaz

Gazzeyi Unutma- Unutturma!

Mehmet Kanmaz

Kudüs ah Kudüs mü Gazze ah Gazze mi diyeceğiz..?” Ah Endülüs (İspanya) der gibi, Endülüs gitti mi gitti… Hıristiyan İspanya’sı oldu mu oldu..! şimdi  şöyle idi böyle idi nasıl oldu nasıl gitti demenin ne anlamı var ?

Yahudileşme temayülü içimizdeki Kudüs’ü esir almışsa Kubbe-tüs Sahra’ya çoktan kilit vurulmuştur. Zalimler başkent ilan etti hadi bakalım ne yapacağız, Filistin topraklarını satın alıp Filistinli kardeşlerimizi bir avuç toprak içine hapsediyorlar ve bunun adına Yüzyılın planı diyorlar…vah ki vah..!… 

Hayat hırsı ve ölüm korkusu olanlar nasıl çıkar hakikat miracına.? Sema ötesine gitmek için basacak sahra, taş bulabilir mi böyleleri.? 

Hadi bakalım biz dahil Müslümanlar ne yapacağız…Ben ifade edeyim mi..? Konuşurlar da konuşurlar! Slogan atarlar, kendi sokaklarında bağırırlar..! 

Sosyal medyada İsrail ürün listeleri çarşaf çarşaf yayınlanıyor, yayınlayacaklar.. ama evini bir kontrol etse yahudi ürünlerinden geçilmez..! hatta kendini milliyetçi bildiğimiz en yakınlarımız bile sosyal medyada durum yapıp görgüsüzcesine yediği yemeği gözümüze sokarken içecek olarak cocakaka’yı masa üstünde göstermeden çekinmiyor..! Ah ki ah ne söyler ne yaşarız.. 

En şuurlumuz bile kendisi ailesi ve çocukları ile Coca kaka’yı içmekten geri durmaz. 

Şu anda Yahudi uluslararası şirketin sahibi olduğu” ünilever ve algida” fabrikaları KONYA’da üretimde haberimiz var mı acaba…?

Yahudi deterjan ürünleri(Lever ürünleri) ve Cocokaka fabrikaları Adana ve İstanbul’da tam kapasite çalışıyor, yahudi şirketleri Anadolu topraklarını Bankadan hacizli toprakları satın alıyorlar..! Bunu da mı bilmiyorsunuz yoksa..! ne söyler ne yaşarız…! Ah ki ah…

Yahudi alışkanlığı ileYahudileşmeye karşı durulmaz. Hz. Talut  “o sudan içmeyin” dedi, içenler “siz gidin savaşın” dedi. Az kişi o sudan içmedi ve o az kişi zalim Calut’u ve ordusunu yendi.

Selahaddin-i Eyyubi’yi de yalnız bırakmadı mı zamanındakiler; o hem Kudüs’ü fethetti, hem de fetihten sonra ayağa kalkan Haçlı Avrupa’sını dize getirdi. 

İsrafa esir, hırsa tutsak, zevke zebun olanlar mı zamanın Calut’uyla savaşacak, şer ordusunu dize getirecek? Kudüs hür olacak da Kubbe-tüs Sahra’da, Kıble Camiinde Cuma namazı kılınacak!

Dostlar;Son karakol Anadolu direniyor; 

O sudan içmeyen azlar zafere eriştirecek. Ne kadar derin ve sinsi fitnelerden geçtiğimiz malum.

Tevhid nettir, nübüvvet nettir, haşir nettir, adalet nettir; güneş gibi, ay gibi, yıldız gibi, kâinat gibi. Haramlar da öyle. Hırs da öyle, israf da öyle… 

Ölüm; Gündeminize alın veya almayın, hayat gibi bir gerçek, vakti gelen gidecek.. Peki nedir bu gaflet halimiz..! Konfor düşkünlüğü, hayat hırsı, rahat yaşama arzusu, zevk düşkünlüğü, makam tutkusu, ölümden ürkme ürkekliği; bütün bunlar fitne üreten ve hakikatin sinir uçlarını bozan amiller değil mi?

Duvara dönüp ağlama veya slogan atıp bağırma değil önce içimiz de esir Kudüs’ü kurtarma demindeyiz.

Gazze aynası ümmetin ve her birimizin aynası. Batından başlayıp zahire hepimizin, her birimizin yapacağı çok şey var.

Dostlar:16.000 bin Gazzeli çocuk; Cennet kuşu olurken, binlerce kadın ve çocuk yaralı ve yanık halde iken acaba bizler iniltilerini duymadığımız için mi rahat uyuyoruz..!

Ey Nebi; Sağır kesilmiş ahir zaman ümmetin..

Hesabı nasıl vereceğiz dertlenen var mı..? 

Şu an acaba hangi saftayız..? Ve kimin yanındayız..?

Elhasıl; Hayati mesele o azlardan mıyız değil miyiz..? toplumun hamaset duygusuna kapılıp feryat ettikten sonra tekrar kendi hayatımıza mı döneceğiz, yani demem o ki Gazze diye, Kudüs diye bir gündemimiz var mı yok mu ..? Böyle bir derdimiz var mı yok mu..!

Yazarın Diğer Yazıları