YHT yarıyıl tatilinde ek sefer yapacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca açıklanan bilgiye göre, yarıyıl tatilinde talep yoğunluğu üzerine Ankara-İstanbul ve Ankara-Konya arası YHT ek sefer yapılacağı öğrenildi.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada ek seferlere toplam 7 bin 152 ilave yolcu kapasitesi sağlanacağı söylendi.


Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, bu yıl yarıyıl tatilinin 23 Ocak-3 Şubat 2023 tarihleri arasında olacağı belirtildi. TCDD Taşımacılık Genel Müdürlüğü’nün, yarıyıl tatili nedeniyle artan talepleri karşılamak amacıyla 21 ve 22 Ocak, 3 ve 4 Şubat tarihlerinde Ankara-İstanbul ve Ankara-Konya arasında ek YHT seferleri koyduğu bildirilen açıklamada, “İlave seferler Ankara-İstanbul için, Ankara’ dan 10.15’ te, İstanbul’dan 17.10’da, Ankara-Konya için ise Ankara’ dan 10.30’da, Konya’dan ise 13.10’ da hareket edecektir” ifadeleri kullanıldı.


“Talep Doğrultusunda Sefer Artışı Yapılacak”


Toplam 16 ek seferin yapılacağı vurgulanan açıklamada, 7 bin 152 ilave yolcu kapasitesi sağlanacağı duyuruldu. Açıklamada, “Halen Ankara-İstanbul arasında karşılıklı olarak 24 seferle günde ortalama 12 bin 500 yolcu, Ankara-Konya ve Ankara-Konya Karaman arasında günde 14 sefer ortalama 5 bin 100 yolcu seyahat ediyor. Konvansiyonel hatlarda da gelen talep doğrultusunda kapasite artışı sağlanacaktır” ifadeleri de yer aldı.
 

Anadolu Ajansı

Bakmadan Geçme