Yunak depremzedeler için seferber oldu

Konya'nın Yunak ilçesi Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkileyen deprem sonrası yaraları sarmak için adeta seferber olurken, Hatay'a 27 gönüllü insan ile Yunak belediyesi iş makinası , battaniye, ısıtıcı, uyku tulumu başta olmak üzere kaban, bot, eldiven, atkı ve gıda yardımında bulunuldu.

Kahramanmaraş olmak üzere çevresindeki 10 ilde meydana gelen deprem çok sayıda can kaybına neden oldu. Dün erken saatlerden itibaren tek yürek olan Yunak  Belediyesi ve  vatandaşlar tarafından düzenlenen yardım kampanyasında  Hatay’a  götürülmek üzere her türlü insani yardımları  bir araya getirdi.  Yunak Belediyesinin belirlediği   depoya  getirilen yardım kolileri ve diğer ihtiyaç malzemeleri tır ile Hatay’a  gönderildi. 

Yunak Belediye Başkanı  Ali konak ‘’Tüm ülkeyi yasa boğan bu deprem, tüm ülkeyi bir araya getirdi. Yunak üstüne düşeni en layıkı ile yapmıştır. Yunaklı hemşerilerime teşekkür ederim. Afet bölgesi olan Hatay’a 27 gönüllü arkadaşlarımızla birlikte  Belediyemiz iş makinaları ve   yardımsever vatandaşlardan gelen çeşitli yardımları  bir araya getirilerek  her türlü gerek gıda gerekse diğer araç ve gereçlerle çeşitli ev ve çeşitli giysilerden olan yardımlarında Tır’a  yükleyerek verilen adreslere teslim edilmek üzere Hatay’a yola çıkardık.  2 tır daha  yardım malzemesi hazırlanırken en kısa sürede  yola çıkaracağız ” dedi.
 

Bakmadan Geçme