Yunuslar hayat kurtardı

Alt geçidin demirlerini aşarak intihar girişiminde bulunan genç, polis ekiplerinin uzun süren ikna çalışmasının sonunda  yunus ekipleri tarafından ikna edilerek yukarı çıkarıldı.

Olay, saat öğlen sularında Antalya’nın Muratpaşa ilçesi Yener Ulusoy Bulvarı üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre; ailesi ile çeşitli konularda sorunları olan Mustafa Ç. (24), alt geçidin demirlerinin arkasına geçerek tehlikeli hareketlerde bulundu.

 Gencin intihar girişiminde bulunduğunu gören vatandaşlar durumu 112 Acil Çağrı Merkezine bildirdi. İhbarın üzerine bölgeye polis, sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edilirken, sağlık ekipleri muhtemel bir duruma karşı hazır bekletilirken, itfaiye ekipleri trafiğe kapatılan yol üzerinde atlama yatağı açtı. 

Olay yerine intikal eden çok sayıda polis ekibi çevrede güvenlik önlemi alarak vatandaşların olay yerine yaklaşmasına müdahale ederken, polis genci ikna etmek için uzun süre uğraşırken, bu sırada çevrede toplanan onlarca kişi yaşananları meraklı gözlerle takip ederek cep telefonu ile de kayıt altına almayı ihmal etmedi. Genç, 30 dakika süren ikna çalışmasının ardından motorize yunus ekipleri tarafından ikna edilerek yukarı çıkarılarak ifadesi alınmak üzere karakola götürüldü.
 

Bakmadan Geçme