Yüzü eriyen adam doktorlarda çare arıyor

Sinop'ta yaşayan yaşlı adam yüzünün yarısını cilt kanserinden kaybederken bir çare arıyor.

Sinop'un Boyabat ilçesinde yaşayan 65 yaşındaki Şaban Kılıç, cilt kanserinin yanı sıra şeker hastalığı ile de mücadele ediyorken Boyabat ve Sinop’taki sağlık kuruluşlarında tedavi bulamayan Kılıç, Samsun'da deva arıyor.

Yüzünün sağ tarafının tamamen eridiğini ifade eden Şaban Kılıç, "Sinop’un Boyabat ilçesinde yaşıyorum. Orada ve Samsun’da tüm hastanelere başvurdum. Üniversiteye gitmemi söylediler. Durumum çok kötü. Çok ızdırap çekiyorum. Suratım mum gibi eriyor. Gözüm akıyor. Yaram gittikçe büyüyor. Halen suratım kanamaya devam ediyor. Sadece bandaj yenilemeye ayda bin TL veriyorum” dedi.

Samsun'da yardım alabileceği kimsesi ve parası olmadığı için hastane koridorlarında ve kantin bahçesinde yattığını belirten Kılıç, “Boyabat’ta cildiyeye gidince hastalığımı öğrendim. Orada tedavi olamayınca Samsun'da çare arıyorum. Yatacak yerim yok. Kimsem yok. Perişan vaziyetteyim. Otelde yatıyordum, param bitince hastane koridorunda tekerlekli sandalye üzerinde kalmaya başladım. Suratım akıyor, fazla vaktim kalmadı. Bir an önce yatışımın yaptırılmasını istiyorum” diye ifade etti.
Samsun'daki hastanelere başvuran emekli vatandaş Şaban Kılıç, tedavi olmak için yetkililerden yardım bekliyor.

Bakmadan Geçme