O belediye ücretsiz wifi ağı faaliyetine geçti

Bayburt Belediyesinin açık alanlarda da internete özgürce bağlanılmasını sağlayan ücretsiz wifi ağı kentin yoğun olarak faaliyetlerini sürdürdüğü 3 noktasında hizmet vermeye başladı.

Belediyenin hayata geçirdiği kablosuz internet projesi en yoğun 3 noktada hizmet vermeye başlarken, Büyük Şehir Parkı, Saray Bahçesi ve Genç Osman Parkı’nda kullanılabilecek wifi ağının faaliyete geçeceği 4. nokta ise Ozulu Caddesi’nde yapımı devam eden 100. Yıl Parkı olacak.

Parkın yapımının tamamlanmasının ardından ücretsiz wifi ağı burada da hizmet vermeye başlayacak. Altyapısı Bayburt Belediyesi tarafından yapılan kablosuz internet ağına bağlanan Bayburtlular akıllı telefon, tablet ve taşınabilir bilgisayarlarından açık alanda internet keyfini yaşayacak.
Ücretsiz wifi ağına bağlanan kullanıcılar, kimlik doğrulama sayfasından kayıt olup cep telefonlarına gelen şifreyi girerek internet hizmetinden ücretsiz olarak yararlanabilirken, bir kez alındıktan sonra 24 saat boyunca devam eden şifreyle 3 noktadan yayın yapan kablosuz istasyonlardan internete girilebilecek.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, “Vatandaşlarımıza verdiğimiz bir sözü daha yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bildiğiniz üzere çağımız hız ve teknoloji çağı. Artık herkes işlerinin çoğunu online olarak internet üzerinden hızlıca hallediyor. Bizde Bayburt Belediyesi olarak oluşturduğumuz ücretsiz wifi ağları ile vatandaşlarımızın dışarıda oldukları süre içerisinde işlerini kolayca halledebilmelerini sağlamayı amaçladık. Bayburt'ta yaşayan her bir kardeşimizin hizmetine Bayburt’umuzun plakası olan günlük 69dakikalık ücretsiz interneti sunduk. Hemşehrilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Bakmadan Geçme