Başkan Altay, Akşehir'de yatırımları inceledi!

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Akşehir'de yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Başkan Uğur İbrahim Altay, Büyükşehir Belediyesinin yaptığı çalışmaları denetlemek üzere Akşehir’e gitti. Başkan Altay’a Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, AK Parti Konya İl Yönetim Kurulu Üyesi Tevfik Tığlıoğlu ve AK Parti Akşehir İlçe Başkanı Muammer Sağlam eşlik etti. Akşehir ziyaretinde Mustafa Kemal Paşa Caddesi'ne kazandırılan 2 kilometrelik sıcak asfalt yatırımı da incelendi. 

Başkan Altay burada yaptığı açıklamada, Konya'nın her bölgesinde ciddi çalışmalar yürüttüklerini söyledi. İklim şartları imkân verdiği sürece durmadan çalıştıklarını vurgulayan Başkan Altay,Akşehir'in en önemli problemlerinden birisi de altyapıyla ilgili geçmişten itibaren sorun oluşturan özellikle su tesisatlarının değişmesiydi. Yıllar boyunca eklenerek ilave edilmiş ve artık korozyondan dolayı hem su kayıplarının, kaçaklarının çok arttığı hem de fiziki olarak artık ömrünü tüketmiş altyapının değiştirilmesiyle ilgili Konya Büyükşehir Belediyemiz, KOSKİ ve İLBANK olarak büyük bir proje yürütüyoruz. Güncel kurla 130 milyon liralık proje çerçevesinde Akşehir'in altyapısını yeniliyoruz” diye konuştu.

Başkan Altay, Akşehir'de yatırımları inceledi!

“YAKLAŞIK 200 MİLYON LİRALIK BİR İMALATLA AKŞEHİR'İN ALTYAPISINI YENİLİYORUZ”

Başkan Altay, altyapısı tamamlanan alanlarda sıcak asfalt serimini de gerçekleştirdiklerini belirterek, “Yol çizgilerimizi çiziyoruz ve Akşehir'e yakışır bir hale getirmek için ilçe belediyemizle birlikte yoğun bir gayret içindeyiz. Mevsimin imkân verdiği dahilde de işlerimizi yürütmeye devam edeceğiz. Akşehir'imize hayırlı olsun. Ayrıca asfalt için de yaklaşık bu yıl 55 milyon liralık sıcak asfalt imalatı yaptık. Yani yaklaşık 200 milyon liralık bir imalatla Akşehir'in altyapısını yeniliyoruz. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımıza, İLBANK'a, Akşehir Belediyemize ve emeği geçen tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Altay, Akşehir'de yatırımları inceledi!

Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya da destekleri için Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay'a teşekkür ederek, “Altyapıda, üstyapıda tüm bu çalışmalarımızda bize destek verdikleri için kendilerine şükranlarımızı arz ediyoruz. Akşehir'imize hayırlı olsun” dedi.
Başkan Altay daha sonra İnönü Caddesi Cephe Sağlıklaştırması kapsamında hayata geçirilen dış cephe iyileştirmesi, Butik Otel (Papaz Evi) restorasyon çalışması ve ilçe genelinde devam eden içme suyu hatlarına ilişkin devam eden çalışmaları inceledi. Başkan Altay, Rüştü Bey İş Hanı'ndaki kafelerde oturan gençlerle de sohbet etti.
 

Bakmadan Geçme