Erken Uyarı Ve Takip Sistemiyle Kayıt Dışı Ortaöğretim Öğrencileri Eğitim Sistemine Dâhil Edilecek

İl Millî Eğitim Müdürü Murat Yiğit, merkez ilçelerin ilçe milli eğitim müdürleri ile yüz yüze, diğer ilçelerin müdürleri ile de çevrim içi yöntemle 19 Aralık 2022 tarihinde bir araya geldi. Gerçekleştirilen toplantılarda okul terki riski taşıyan öğrencilerin tespitine yönelik erken uyarı sistemi ve takip sistemiyle kayıt dışı öğrencilerin eğitim sistemine dâhil edilmesi konusu ele alındı.

İl Millî Eğitim Müdürü Murat Yiğit yaptığı konuşmada “Bakanlığımızın bu noktadaki esas gayesi eğitimde fırsat eşitliğini güçlendirmek ve tüm öğrencilerin aynı nitelikte eğitime erişimini sağlamaktır. Konya olarak ortaöğretimde okullaşma oranlarımızın artırılması konusunda dikkat çekici bir ilerleme kaydettik. İnanıyorum ki yapacağımız farklı çalışmalarla eğitimde niteliğin artırılmasına yönelik çabalarımız bu yolda başarıyla ilerlememizi sağlayacaktır." dedi.

Tek bir çocuğun bile eğitim sistemi dışında kalmasının kabul edilemeyeceğini belirten İl Millî Eğitim Müdürü Murat Yiğit, bu konuda ilçe müdürlerinin erken uyarı ve takip sistemiyle kayıt dışı öğrenci kalmaması için gerekli çalışmaları yapmaları gerektiğini ifade etti. ŞENGÜL GÜRBÜZ

 

Bakmadan Geçme