Günde bir bardak içmek ciltteki sarkmaları önlüyor. Cildi parlatmanın en doğal yolu!

Sarkan gözaltı torbaları ya da yüz hatlarını gerginleştirme ve parlatmanın doğal yolu çok az kişi tarafından biliniyor.

İnsan cildi zamana bağlı olarak sarkar ve matlaşır. Erkeklerden ziyade hanımlar bu durumu sorun eder. Tam da bu noktada ise sağlıksız kimyasallara yönelirler fakat bu noktada ise kimyasal ürünler cilt problemlerine yol açar. 

HER GÜN BİR BARDAK İÇİN!

Her güç içilen bir bardak portakal suyu kolajen oluşumunu artırır. Bu sayede cilt daha genç bir görünüme kavuşarak daha da parlak bir hale gelir. Bazı kişilerde içilen portakal suyu sayesinde oluşan kolajenin 10 yaş birden gençleştirdiği biliniyor.

Günde bir bardak içmek ciltteki sarkmaları önlüyor. Cildi parlatmanın en doğal yolu!

TİP 1 VE TİP 3 KOLAJENİ ARTIRMAK GEREKLİ

memorial.com.tr’de yer alan bir habere göre yüzdeki kolayejin artırmak için özellikle tip 1 ve tip 3 kolajenden faydalanmak gerekiyor. Yüz hatlarında daha sağlıklı ve genç bir görüntü oluşturmak için krem, maske ve serum ürünleri kullanılabilir. Kolajen içeren besinler tüketerek sıvı alımını artırabilirsiniz. Bunun yanında cildi güneşten korumak, C vitamini almak ve uyku kalitesini sağlamak yüzdeki kolajen artırımı açısından önemlidir.

PORTAKAL SUYU CİLDİN ELAKSİYETİNİ ARTIRIR

Eldeki bilgilere göre, portakal suyunun içeriğinde yer alan C vitamini, vücuttaki kolajen üretimini destekleyen önemli bir faktördür. Kolajen, cildin sağlamlığını ve esnekliğini sağlayan temel bir yapısal proteindir. Rutin olarak tüketilen portakal suyunun, potansiyel olarak cildin elastikiyetini artırabileceği ve daha genç görünmesine katkı sağlayabileceği konuşulmaktadır.

Portakal suyundaki C vitamini, cildin parlaklığını artırma ve cilt tonunu dengeleme konularında etkili olabilir. Ciltteki melanin adlı pigmentin üretimini sınırlayarak, cilt rengiyle ilişkili olan bu vitamini düzenlemekte rol oynayabilir. Bu sayede, koyu lekelerin görünümünü azaltabilir ve daha homojen bir cilt görünümü sağlayabilir.

Kaynak: memorial.com.tr

Görsel kaynak: freepik.com

Derleme: hakimiyet.com

Bakmadan Geçme