Konya'nın o ilçesinde okullar bakımdan geçiriliyor

2023 - 2024 Eğitim ve Öğretim yılının başlamasına kısa bir süre kalırken, Konya'nın Yunak ilçesinde tüm okullarında da hazırlıklar tüm hızıyla devam ederken, bakımları da yapılıyor. 

Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı temel eğitim ve ortaöğretim okulları yeni eğitim öğretim yılına hazırlık kapsamında tadilat, tamirat ve tezyin işlemlerine hız verdi. Birçok okulun iç ve dış cephe boyaları yapılırken, 6 okulun da çatı değişim ve onarım işlemleri devam ediyor. Bahçe alanlarının temizliği, sınıfların ve diğer müştemilâtların bakımı, boya ve badana işlemleri ile ıslak zeminler, su ve kalorifer tesisatları elden geçirilerek bakımları yapılıyor. 

Yunak Anadolu Lisesi, Cemal Karacan Anadolu Lisesi, Yunak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi, Hacı Tekin İlkokulu, Hursunlu Ortaokulu, Sülüklü Mimar Sinan İlkokulu ve Koçyazı Şehit Yıldırım Arat Ortaokulu başta olmak üzere birçok okulda tadilat, tamirat ve tezyin işlemleri yürütülüyor. 

Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan okullarda yapılan bakımlarla ilgili şu bilgileri verdi: “Geleceğimizin teminatı öğrencilerimiz için her platformda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bakanlığımızın ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün destekleriyle okullarımızı yeni öğretim yılına hazırlıyoruz. Eğitim alanında okulların fiziki olarak iyileşmesinden temizliğine kadar, pek çok geniş bir yelpazede çalışmalar yürütüyoruz. Eğitim çalışanları olarak bizler, çocuklarımızın daha temiz, sağlıklı ve hijyenik ortamlarda eğitim alabilmeleri için tüm okullarımızı elden geçiriyor, eksikliklerini gidermeye çalışıyoruz. İnşallah 2023 - 2024 Eğitim ve Öğretim yılına sorunsuz ve sağlıklı bir şekilde gireceğiz" dedi

Kaynak: Haber Merkezi

Bakmadan Geçme