HAC KURA ÇEKİMİ CANLI İZLE 2023 2024: Diyanet hac kura sonuçları canlı yayında açıklıyor! TC no ile hac kura sonuçları öğrenmeleri..

Hac kura çekimi canlı izle 2023 2024 Diyanet İşleri Bakanı Ali Erbaş'ın hac kura tarihlerini açıklamasından sonra gündeme. Binlerce hacı adayının merakla beklediği hac kura çekimi canlı yayında Diyanet üzerinden belli oluyor. Yedek ve asil listelerin tam anlamıyla açıklanacağı hac kura sonuçları isim listesi diyanet.gov.tr üzerinden TC kimlik no ile sorgulama yaparak öğrenebilecek. Yine hac kura sonuçları 2024 için e-devlet kapısı da kullanılabilecek. Bu noktada hacı adaylarımız, 'Hac çıktığını nasıl anlarız, hac parası ne kadar 2024' gibi soruları gündemde tutuyor. İşte 2023 2024 hac kura çekimi kesinleşen asil yedek isim listesi......

Hac kura çekimi canlı izle 2023 2024 için heyecan katlanmaya devam ediyor. Diyanet İşleri Bakanı Ali Erbaş, 2 Kasım Perşembe günü saat 21.00'de hac kura çekiminin gerçekleştirileceğini açıklamıştı. Geçmiş dönemlerden kaydı bulunan ve yeni başvuru yapan toplamda 2 milyon 473 bin 65 kişinin katılım gösterdiği hac kura sonuçları isim listesi canlı yayında naklen aktarılıyor. Hacı adayları kura çekimi sonuçları için TC kimlik numarasıyla e-Devlet üzerinden sorgluama yapabilir. İşte 2023 2024 hac kura sonuçları isim listesi.

HAC KURA ÇEKİMİ CANLI İZLE 2023 2024: Diyanet hac kura sonuçları canlı yayında açıklıyor! TC no ile hac kura sonuçları öğrenmeleri..

HAC KURA ÇEKİMİ CANLI İZLE 2023 2024

Hac kura sonuçları isim listesi bugün yayımlanıyor. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş yaptığı açıklamada "Saat 21.00'dan itibaren Kişisel Verileri Koruma Kanunu gereği e-Devlet portalından açıklanması ön görülmektedir. E-devlet sisteminde hazır olması durumunda kura sonuçlarının daha erken açıklanması söz konusudur" ifadelerini kullandı.

Diyanet İşleri Başkanlığı Konferans Salonunda bilgisayar ortamında ve noter huzurunda yapılan kura çekimine, görevlilerin yanı sıra hacı adayları ve yakınları katılım gösteriyor.

HAC KESİN KAYITLARI NE ZAMAN?

Hac kesin kayıtları, 6-24 Kasım tarihleri arasında yapılacaktır. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, yaptığı açıklamada, "Bugün çekeceğimiz kuralar sonucunda hak sahipleri belirlenecek. Kesin kayıt süresi içinde kaydını yaptırmayanlar için, hac konaklama türlerine göre kura sırası dikkate alınarak, 6-24 Kasım tarihleri arasındaki kontenjanlar çerçevesinde kayıtlar alınacaktır" dedi.

HAC ÇIKTIĞINI NASIL ANLARIZ?

Diyanet'in canlı yayın ekranından isimleri teker teker kontrol ederek veya sistem üzerinden T.C. kimlik numarasıyla sorgulama yaparak hac ibadetinin çıkıp çıkmadığı anlaşılmaktadır. 

HAC KURA ÇEKİMİ CANLI İZLE 2023 2024: Diyanet hac kura sonuçları canlı yayında açıklıyor! TC no ile hac kura sonuçları öğrenmeleri..

HAC PARASI NE KADAR 2024?

Hac fiyatları 2024 yılı için henüz resmi açıklama gelmedi. Yeni dönem hac ibadeti için fiyatların kura çekimi sonrasında açıklanması bekleniyor.

Aynı zamanda geçtiğimiz sene açıklanan 1 kişilik hac fiyatları şu şekildeydi:

2 Kişilik Oda 26.000 SAR
3 Kişilik Oda 24.000 SAR
4 Kişilik Oda 22.000 SAR
 

Bakmadan Geçme