Konya'da sigara ihbarına gidilen otel odasından cephanelik çıktı

Beyşehir ilçesinde bir otelde sigara içildiği ihbarı üzerine polis ekipleri harekete geçti. Otelde yapılan denetimlerde çok sayıda silah ele geçirilirken bir şüpheli gözaltına alındı.

Konya'nın Beyşehir ilçesi Müftü Mahallesi'nde bir otelde sigara içildiği ihbarı üzerine polis ekipleri ihbara konu adreste çalışma yaptı. Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekiplerince yürütülen incelemede ihbarın asılsız olduğu anlaşılırken polis otel lobisindeki bir şahsın tavırlarından şüphelendi.

KİMLİK BİLDİRİMİ YAPMAYAN OTELE 29.852 TL CEZA KESİLDİ 

Şüpheli şahıs hakkında araştırma yapan polis ekipleri Muhammet K.nın (20) aynı otelde konakladığı, 6136 Sayılı Kanun (Ateşli Silahlar ve Bıçaklar Hakkında Kanun)'a muhalefetten arandığı ancak otel kayıtlarına işlenmeyerek, anlık veri paylaşımı yapılmadığı anlaşıldı. Konuyla ilgili otele "Kimlik Bildirme Kanununa Muhalefet" ten 29.852 TL cezai işlem uygulanırken, şüpheli Muhammet K.nın kaldığı otel odasında arama yapıldı.

OTEL ODASINI İMALATHANEYE ÇEVİRMİŞ 

Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekiplerince Muhammet K.'nın kaldığı otel odasında yapılan aramada 5 adet tabanca ve bu tabanclara ait çok  sayıda şarjör, 8 adet tabanca namlusu, 160 adet tabanca parçası, 17 adet kurusıkı tabancayı çevirmek için kullanılan alet ele geçirildi.

Gözaltına alınan şahıs emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilirken, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
 

Bakmadan Geçme