Konyalı müzisyenler iftar yemeğinde buluştu

Konya'da profesyonel ve amatörce müzik sanatıyla uğraşanlar iş adamı Ömer Faruk Meydan'ın verdiği iftar yemeğinde bir araya geldiler. İkonya Garden'de düzenlenen iftar yemeğine çok sayıda müzisyen katıldı.

Konyalı müzisyenler iftar yemeğinde buluştu
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İftar yemeğinde bir konuşma yapar iş adamı Ömer Faruk bey'den Konya'nın özellikle müzik alanında çok önemli bir yer aldığını çok sayıda da görüşelim bulunduğunu anımsatarak, "ne yazık ki konya'mız bu sanat dalında yeteri ilgiyi göremiyor. Müzisyenlerimize sahip çıkılması lazım. Konya'mız ülkemiz müzik sanatına, Türk musikisine önemli eserler kazandırmış,  önemli sanatçılar yetiştirmiş bir şehrimiz. Gençlerimizi müziğe  yönlendirmemiz gerekiyor. Bugün kötü alışkanlıklardan kurtulmak için geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı müziğe spora çeşitli sanat dallarına yönlendirmemiz lazım. Her geçen gün kötü alışkanlıklara bulaşan binlerce on binlerce çocuğumuz gencimiz var. Onları korumamız gerekiyor. Müzikte bu önemli sanattır" dedi.

Konyalı müzisyenler iftar yemeğinde buluştu

İftar yemeği sonrasında toplu hatıra fotoğrafı çekilirken Ramazan ayı nedeniyle ilahiler okundu müzik sohbetleri yapıldı.

Bakmadan Geçme