Türkiye'nin 5 veya 6 ay içerisinde NATO'dan ayrılacağını açıkladı

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ethem Sancak, Türkiye'nin 5 veya 6 ay içerisinde NATO'dan ayrılacağını öne sürdü.

İnci Sözlük tarafından hazırlanan ‘İnci Şer’ Youtube programına konuk olan Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ethem Sancak, programın ardından enbursa.com’a özel değerlendirmelerde bulundu.

Vatan Partisi tarafından düzenlenen ‘NATO’dan çıkalım’ eylemleri hakkında değerlendirmede bulunan Sancak, Türkiye’nin 5 veya 6 ay içerisinde NATO’dan ayrılacağını belirtti. 

NATO’nun yaptıkları provokasyonların Türkiye’yi bu eylemlere zorladığını aktaran Sancak,” Son olarak komşumuz Yunanistan ile bizi karşı karşıya getirmeye çalışıyorlar. Türkiye 5-6 ay sonra NATO’dan ayrılacak. Ortadoğu’da bizi bir girdaba sokmaya çalışıyor. Son olarak İsveç ve Hollanda’da Kur’an’a kaşı yapılan eylemleri görüyorsunuz. NATO’dan çıkmak acil ve farz haline geldi. Yapılan anketlerde bize en düşman ve yıkıcı politikaları izleyen ülkenin ABD olduğunu söyleyenlerin oranı yüzde 80’e çıktı. Yine son dönemde Türk halkı Rusya ve Putin’e karşı büyük sempati duymaya başladı. Millet yaklaşan tehditleri görerek hükümetlerin önüne geçti.”şeklinde konuştu.
 

Bakmadan Geçme