Latife ÖGE AKIN

Aynı cennete mi gireceğiz? Vallahi hayır….

Latife ÖGE AKIN

İsrail’in Gazze’de tüm dünyanın gözü önünde yaptığı soykırım 1 ay olmasına rağmen devam ediyor. Hayatını kaybeden 10 bine yakın Müslümanın 5 bine yakını çocuk. Tüm dünya öylece durmuş izliyor.

Ümmet-i Muhammed? Kimileri gücü yettiğince İsrail menşeili ya da yatırımcısı olan ürünleri almayarak gösteriyor tepkisini. Kimileri televizyon başında izlediklerine dayanamayıp kendini atıyor meydanlarda düzenlenen mitinglere. Kimileri sosyal medyadan veryansın ediyor. Kimisi açıp avuçlarını dualar ediyor dili döndüğünce.

Ama öyle bir gündemimiz var ki, iki tane görgüsüz…. Günlerdir haberler, sosyal medya, elimi telefona atsam bu iki gevşek tip, televizyon açsam bu iki tip….

İTİCİLİK de laf mı artık mide bulantısı sebebi oldular. Ben bu görgüsüzleri daha evvel bilmiyordum. Ne zaman ki patladılar, mal varlıklarına el konuldu haberleri çıktı, dakika dakika tüm görgüsüzlükleri gözümüze sokuldu. O zaman öğrendim görgüsüz Polat çiftini. Aslında isimlerini bile yazıp iğrenç şöhretlerine zerre kadar katkıda bulunmak istemezdim ama işte Allah da bana bu çeneyi vermiş.

Bunlar gibi birkaç tane daha gündeme gelmeye başladı. Falancalar da araştırılsın, mal varlığı incelensin, sosyal medya çalkalanıyor.

Bizim bu tiplere prim veren gerizekalılarımıza söyleyecek laf bulamıyorum zaten. Bunları takip eden, yorum yapan, hatta bunların hayatlarına imrene imrene kendi dünyasını cehenneme çeviren sosyal medya zehirlenmesi yaşayanlara söylenecek söz yok. Zaten yeterince ahlaksız, görgüsüz, çirkef, pislik ya da çapsız değilsen asla tutunamazsın bu mecralarda. Bu sözde meziyetleri ile sosyal medyada fenomen olmuş, kendinden daha çapsız kesime hitap edenleri nedense bu dünyaya ait göremiyorum ben.

Ama benim derdim şimdi ne?

Buraya kadar yazdıklarımı birçok köşe ve haber metninde dinledik, okuduk.

Peki bu kepazeliği günlerdir gündemden düşürmeyen medya hiç mi suçlu değil. Yargıya intikal etmiş, dilerim güvenmediğim hukuk sistemim bu soytarılara ne nane yedilerse gereken cezayı verir. Ama yeter artık…

Şu tarakları bir atsanız mı artık elinizden?

Azıcık elinizi vicdanınıza koyup gündemi meşgul etmeseniz mi?

5 bine yakın çocuk ölmüş….

5 bin….

Hiç mi kimsenin rüyasına girmiyor bu vahşet?

Allah belasını versin fenomenin de görgüsüzlüğünün de…

5 BİN ÇOCUK……

5 tanecik tüyünüz de mi diken diken olmuyor?

Ölenler neyse, toprak nasip oluyor mu bilmiyoruz.

Ya tüm ailesini kaybetmiş küçücük bebekler? O çocukları kim alıp nasıl yetiştirecek. O çocuklar kimlere karşı kalkan olarak yetiştirilecek, kimlere doğrultulan silahlara mermi olarak yerleştirilecek?

Çok özür dileyerek söylüyorum ama öfkemi bastıramıyorum affedin. Bazı yörelerde duyarız, b.ku 9 okka diye. Biz oturduk mu, b.ku 9 okka olan bir milletiz. Yani ahlak, din, iman mangalda köz bırakmayız.

Ama şu sosyal medya yaygınlaşalı beri gördük ki fosmuş her şeyimiz. O teyzelerin tiktok denen çöplükteki videoları, koskoca evli, barklı hatta çocuklu kadınların yayınladıkları kepazelikleri, fuhuşun gazinolardan, pavyonlardan, genelevlerinden elimizdeki telefonlara kadar düşmesi. Yolda yürümek kadar normalleşen iğrenç videoların telefonlarla günlük hayatımıza dahil olması. O telefonların çocuklarımızın ellerinde dolaşması. İçi oyulan aile kavramı, ahlak kavramı… Körelen vicdan merhamet duygularımız. Banane yeaaa, ne yapalım yani hiç gülmeyelim mi kafası….

Allah bizi ıslah etsin…

Geçenlerde Mersin’deki ilk okul arkadaşım bir video attı. Ağlayarak izledim. Gazze’deki Müslümanların koşulsuz teslimiyetlerinden, her an hala Allah’a hamd halinde olmalarından, bu hesabı bir gün Allah’ın kapatacağına olan inançtan aldıkları güçlerinden etkilenip Müslümanlığı araştıran, Kur’an-ı Kerim alan farklı dinlere mensup ya da ateist kişilerin konuşmalarını kapsıyordu. Ya biz nasıl da nasipsiz bir milletiz. Dinsizi düşünüp sorguluyor da biz sorgulamıyoruz. Onlar (Filistin’deki) Müslümansa biz neyiz demiyoruz. Bütün bunlardan zerre kadar ibret alıp kendimize çeki düzen vermiyoruz. Ahirette aynı cennete gireceğimizi mi umuyoruz? Batının zulmüyle yerle bir olmuş insanlığa bakarak yine batının bizim içimizi çürütmek amacıyla ortaya koydukları sosyal medya hesaplarında zaman öldürüyoruz, ahlak öldürüyoruz, iman öldürüyoruz, ahiretimizi öldürüyoruz. Yetmiyor çoluk çocuğumuzun eline bu telefonları vererek geleceğimizi öldürüyoruz. Üstelik bunu Elhamdülillah Müslümanım diyerek yapıyoruz. Olmaz olalım…Yerin dibine batsın böyle Müslümanlık… 

Yazarın Diğer Yazıları